• |
ide | kryesore

Inter, rrezikon të jetë vatër Covidi: mund të mos luhet kundër Sassuolos

-Instant, Sport

Interi në ankth pas pozitivitetit të Handanoviç me Covid-19 (i njëmbëdhjeti në skuadër), që erdhi pas atij të D’Ambrosios. Portieri zikaltër ishte negativ në xhiron e parë të tamponeve të kryera të martën dhe, më pas, të mërkurën pasdite prova e re (nuk ndihej mirë dhe nuk mori pjesë në stërvitje) që konfirmoi infektimin. Ndërkohë, ekipi është në izolim në mirëbesim, që do të zgjasë 14 ditë, me lëvizjet të kufizuara në rrugën për të arritur në Appiano Gentile. Tamponet e reja priten të kryhen të premten, me rezultatet të shtunën, ditën e Inter-Sassuolo.


Në shtëpinë zikaltër, priten rezultatet e testeve të lojtarëve të tjerë, që parashikohen paradite dhe frika është për një vatër infektimi, duke marrë parasysh periudhën e inkubacionit të virusit dhe origjinën e pozitivitetit të ri, me sa duket udhëtimi të shtunën e kaluar me autobus për të arritur në Torino në funksion të ndeshjes në transfertë kundër granatave. Frika kryesisht ka të bëjë me shtatë titullarët që nuk e kanë kaluar ende virusin: në rrezik janë De Vrij, Hakimi (vetëm pozitiv i rremë), Barella, Eriksen, Perisic, Lautaro dhe Lukaku. E në këtë pikë, sipas përgjigjeve të tamponëve, në rast të një shpërthimi, ndeshja kundër ekipit të De Zerbit do të rrezikohej shumë. Ndërkohë, sa i përket drejtuesve, ds Ausilio është kthyer të jetë negativ. Vetëm CEO Marotta mbetet pozitiv, por kushtet e tij po përmirësohen.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.