• |
ide | kryesore

Rama mohon gjithçka: Ata që u grushtuan në Elbasan nuk ishin me mua

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama mohoi gjithçka. Mohoi se të gjithë ata që u përplasën fizikisht në Ditën e Verës në Elbasan kishin lidhje me të. Në emisionin Opinion, Rama tha se sherrin e inicioi Basha me mbështetësit e tij.

“Nga del që këta po më shoqëronin mua? Ku del që këta po më shoqëronin mua. Nuk më shoqëronin mua. Gënjeshtër! Gënjeshtër! Nuk të lë të flasësh se kjo është gënjeshtër. Nuk ka filluar sherri kur unë kam, qenë në shesh. Unë nuk e kam marrë vesh që atje ka pasur sherr.


Unë nuk kam qenë i shoqëruar nga njeri. Unë jam pritur vetëm nga Evis Kushi dhe Taulant Balla. Kjo është një pasojë e cila vjen si rezultat i asaj atje. Këta janë njerëz që nuk më interesojnë fare. Nuk janë atje për mua. Unë nuk i njoh fare. Shkak është një mungesa e karakterit të Lulzim Bashës.

Sali Berisha është një udhëheqës me karakter të mbrapshtë, por e ka një karakter. Basha nuk e ka. Sali Berisha nuk ka shkuar asnjëherë me turma në Festën e Verës. Ky e bën këtë. Mbledh njerëzit atje. Kur unë kam ardhur ata ishin atje. Lulzim Basha ishte fshehur atje si skuth. Një lider me karakter nuk e lejon kurrë të ndodhë diçka e tillë” – tha Rama. ©LAPSI.al

8 Comments

 1. Meqenese Nastradini kishte genjyer gjithe dynjane , e kapen e vune dhe e lidhen siper nje mullari

  me kashte dhe pasi i vune flaken i thane se po nuk na tregove qofte edhe nje te vertete do te

  percellohesh per se gjalli. Me zbrisni shpejt tha Nastradini i tmerruar dhe do t’ju them nje te

  vertete te pamohueshme. E zbriten. Priti sa u dogj mullari dhe u tha te verteten e vetme te jetes

  se tij – Po te isha siper mullarit do te digjesha.

  Edhe Rama per here te pare sonte tha nje te vertete te pamohueshme se po te ishte Sali Berisha

  ne vend te Lulzim Bashes ne diten e veres nuk do te kishte asnje shans qe banditet qe shoqeronin

  KM-ne te dhunonin militantet e Partise Demokratike .

 2. or idiot po je bo si do pristitutka po ha mut e spo e pranon po ta rras vuqiqi karin ne goj po thush vetem majej ja thitha

 3. Me te nuk kan lidhje as ata qe vodhen votat. As tahiri. As deklarata e amb Usa ndaj tomit. E besoni ???? Shpifje jan; zbytheni ket qenie aliene

 4. 13 vjet pas hatasë, nga nëntoka e varreve atje në Gërdec gulçojnë ende prej padrejtësisë shpirtrat e fëmijëve që nuk gjejnë paqe e nuk treten nën dhé. I biri i Saliut kurvëron me lekët e mortjes, Fatmir Mediu kandidon për herë të pestë si deputet. Ky mysybeti i 26 varreve nuk shkoi kurrë në gjykatë të provonte pafajësinë, nuk u përball kurrë me familjarët e viktimave, nuk i kërkoi asnjëherë falje Gërdecit, Shqipërisë, Amerikës por u fsheh pas imuniteteve politike dhe lidhjeve tribaliste.

  Ndërkohë mileti pret që Ambasada Amerikane të sanksionojë eshe ndalimin e kandidimit të Fatmir Mediut si vrasës, ti e dashur Yuri Kim çdo ditë i je qepur kandidatit tjetër Tom Doshi ta ndalosh për të kërkuar votat e elektoratit.

 5. Gjithmonë bën të virgjërën!!!Jo në asnjë mënyrë nuk kanë punë me mua.Ata(kriminelat)ndodheshoin rastësisht aty dhe rastësisht sulmuan njerëzit!!!Tamam k…ë.Unë jam e virgjër!!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu