• |
ide | kryesore

Bledi Çuçi ia delegon detyrën e Ministrit të Brendshëm Besfort Lamallarit

-Instant, Lajme, Të fundit

Deri më datën 30 Prill në krye të ministrisë së Brendshme do të jetë Besfort Lamallari, aktualisht zv/ministër. Ministri Bledi Çuçi ia ka deleguar detyrën Lamallarit dhe ky i fundit do të ushtrojë kompetencat si Ministër i Brendshëm deri në fund të muajit Prill.

“Këto kompetenca do të ushtrohen për periudhën e sipërpërmendur me ndërprerje vetëm në rastet kur kompetencat rimerren nga titullari i institucionit”, thuhet në vendim.


Vendimi vjen për shkak të përfshirjes së Çuçit në fushatë elektorale.

1 Comment

  1. Ç’tragjedi per shqiptaret – pasi ke pare te zhveshur Ramen, burrin e gruas se Çuçit, si dhe Delina Ficon, gruan e perbashket te te dyve, tani u takon te shohin “zhveshur” edhe Çuçin vete!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu