• |
ide | kryesore

Meta paralajmëron Ramën: Përgjigjen për Rinasin do e jap pasdite nga Vlora

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Akuzës sw Edi Ramws se Ilir Meta wshtw “një nga dy nxitësit e goditjes së çmendur, në kërkimin e palodhur të rrëzimit të qeverisë e shtetit”, duke iu referuar bllokimit të aeroportit, Presidenti nuk vonoi ti pergjigjej.

Meta paralajmëron se do t’i përgjigjet qeverisë pasditen e sotme nga Vlora për çështjen e Aeroportit të Rinasit, “si çështje shumë e rëndësishme e sigurisë kombëtare dhe e detyrimeve ndërkombëtare”.


Reagimi i Metës: 

Qeverisë së 1 Prillit do t’ia jap sot pasdite nga Vlora përgjigjen për çështjen e Aeroportit të Rinasit, si çështje shumë e rëndësishme e sigurisë kombëtare dhe e detyrimeve ndërkombëtare.
Nëse është hapur Aeroporti i Vlorës, konferencën e shtypit do e bëjmë atje, por nëse jo, në një ambient tjetër të përshtatshëm për të cilin gazetarët do të njoftohen në kohë.
Ftohet dhe “Tërmeti” të marrë pjesë për shkak të përvojës së tij me aeroportet, fluturimet dhe jo vetëm.

1 Comment

  1. Rama ben politik me vaksinat, Meta politik me bllokimin e aeroportit dhe te vaksinave. vari karin, kush e ha ne fund, gjithmon qytetari i thjesht. Keta duhen varur prej gjuhe, mos u ngopshin kurre.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu