• |
ide | kryesore

Dosja e Ardian Çapjas kalon për hetim në SPAK

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Prokuroria e Elbasanit ka shpallur moskompetencën lidhur mbi dosjen në ngarkim të Ardian Çapjas, Florenc Çapjas si edhe katër anëtarëve që u përfshinë në vrasjen Gentjan dhe Nezir Beqirit. Tashmë dosja do ti kalojë në ngarkim SPAK, e cila do të merret me hetimin e plotë.


Prokurori i Elbasanit, Ritvan Sukaj, që hetoi këtë vrasje të dyfishtë prej vitit 2019 e deri më sot, ka shpallur moskompetencën duke vendosur që aktet hetimore kundër këtij grupi kriminal, ti kalojnë për hetime të mëtejshme Prokurorisë së Posaçme.


Një nga argumentet e përdorur për kalimin e dosjes në SPAK është për grup të strukturuar kriminal dhe dhënia e urdhrave për ekzekutimin e personave.

Njoftimi:

Përshendetje! Ju konfirmoj që procedimi penal mr.1121 viti 2012, në ngarkim të Ardian Çapja, Florenc Çapja, etj. ka kaluar për kompetencë hetimi në SPAK.’-shkruhet në njoftimin e prokurorisë së Elbasanit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu