• |
ide | kryesore

Goditet kandidati për deputet i Vetëvendosjes, policia presion të arrestuarve për lumin Thirrë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

33 qytetarë të zonës dhe aktivistë janë ndaluar nga policia, pas protestës për lumin Thirrë në Mirditë. Por protestuesve të arrestuar që janë banorë dhe aktivistë të Vetvëndosjes u është bërë presion të nënshkruajne deklarata ku pranojnë akuza te paverteta.


Nga ana tjetër, protestuesit nuk i kanë nënshkruar deklaratat, që u ka vënë para policia, por në të njëjtën kohë nuk janë lejuar të takojnë avokatët. Po ashtu, mësohet se vajzave aktiviste të ndaluara u është bërë presion për të nënshkruar deklarata të gatshme, pa praninë e avokatit, ndërsa një efektiv ka goditur më herët me brryl në fytyrë kandidatin Iliaz Shehu.


Për tre aktivistë policia ka nisur procedurat e arrestimit, por pa i lejuar të takohen me avokatët, ndërsa Lëvizja Vetëvendosje e konsideron këtë një presion të pastër politik.

4 Comments

  1. A ka ardh Kurti,cfare nuk pret nga ky anarkist qe nuk la gje pa bere dhe tani na shitet si dikush tjeter.
    Prisni ku te ngrihe banoret e Kirit sepse Buna vjen ere.
    Vetem sherr do te kemi derisa te iki ky pordhac Kosove.

  2. Pse Kurti nuk merret me punet e tij. Eshte i pa zot, eshte zhurmagji e demagog thotë:

    Keta te VV nuk din tjeter veq protesta e dhune kacafytje. Shih Kurti ka marre qeverine para tri jave. Asnje pune nuk ka bere si KM. Merret me zgjedhjet ne Shqiperi. Shporreni nga atje kete genjeshtar .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu