• |
ide | kryesore

Rama nxjerr pamjet, përfundon spitali i Erdoganit në Fier (VIDEO)

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama ka publikuar pamjet nga Spitali i Fierit, i cili po merr formë gjithnjë e më shumë. Rama shkruan në “Facebook” se sot është dita e 89 e ndërtimit në kantier, ndërsa kujtojmë se ky spital është bërë nga qeveria turke e Erdogan. Ky i fundit premtoi se do ta bënte gati Spitalin e Fierit për tre muaj. Ndërsa, siç duket nga pamjet, një ditë para përfundimit, sipas premtimit, spitali ka marrë formë dhe është thuajse gati.


Rama sjell pamje edhe brenda dhomave të spitalit, ku shihet se tashmë janë rregulluar e kompletuar me dyshekë, lavamanë, frigoriferë e rafte, që do të shërbejnë për të shtruarit.


8 Comments

 1. Duke mos bere sens ne keto akuza, pasi eshte Berisha njeriu qe i ka sjelle trauma ketij vendi dhe per me teper qe ka bashkepunuar me Miloshevicin dhe gjityhe udheheqesit serbe ne dem te interesave te vendit qe nga viti 1992.

  Ndoshta ka ndonje informacijon te gabuar nga njerezit e gruas Liri Berisha, te cilet jane ne hierarkine me te larte te sherbimit sekret serb!Shpellkare cecene guerilas fanatiksa skiftere te pd shkoni hani mutin e salihut të vaksinuar tani qe perfundoje ne fier 3D se keshtu hani dhe mut të erdoganit,dhe salihu ju ka qire fisin ne qoftese vizitoheni të ky spital 3D o namuti

 2. ore qeliza kamxhikore , nuk ka gje falas ne kete bote, dhuratat e erdoanit paguhen me kosto te larte

  psh liria dhe dinjiteti etj vlera njerezore nuk kane asnje domethenie per erdoanin. ai qan per perandorine osmane dhe pushtetin e dikurshem. Turqia ka vite qe ka probleme te medha ne funksionimnormal , ne nje vend qe ka shume pushtetedhe shume interesa dhe perseri erdoani po i nnenshtron per te keqen e tyre

  CIli eshtee cmimi qe paguan Rama per keto dhurata? dukshem largimi nga Europa,

  dhe plot te tjera qe vijne nga mbeshtetja autoritarizmi , korrupsioni , trafikimi, jane rrjedhojat e mungeses se balances dhe venies se kazmes nga rama gjithckaje ne kete vend , dhe nga rrenja!

  cmimi ? varesia nga erdoani per cdo gje, transaksionet financiare dhe influenca turke, nderhyrja e brendhsme ne shqiperi njesoj si ky spital elektoral, per te cilin do te duhen shume resurse per tu vene ne pune plotesisht , mjeke, inermiere, ekipe mbeshtetes , teknologji, maeriale spitalore etj etj ose do ti jepet me PPP spitalit amerikan….p

  spitali elektoral ka fature pas, dhe nuk e quan dot spital po nuk ishte i tille ne rradhe te pare me burime njerezore… nuk e quan spital por sherbim ambulator, ose klinike specialitetesh,

  kemi punonjesit nga bangladeshi……, do i sjelle erdoani

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu