• |
ide | kryesore

Skandali i vjedhjes së të dhënave/ Rama dhe Veliaj japin versione të ndryshme

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për herë të parë pas skandalit të publikuar në lapsi.al se PS ka përdorur të dhënat e mbi 900 mijë qytetarëve në funksion të zgjedhjeve të 25 prillit. Nga Cërriku, kreu i qeverisë Edi Rama e pranoi ekistencën e databazës duke shtuar se nuk i përdor numrat për t’u kërkuar votën, por për të zgjidhur problemet që kanë.


“Kam krijuar E-Albanian që njerëzit të kapërcejnë hallkat e burokracisë. Unë dua që e gjitha marrëdhënia e qytetarit me shtetin të futet në xhep. Nuk i përdorim telefonat për t’ju nxirë jetën juve me kë je hajde voto për ne. Por duam që telefon të funksionojë që ne shteti të ju zgjidhim ju problemet. Kemi bërë shumë dhe do bëjmë shumë dhe nuk do lejojmë që asgjë që ato që kemi ngritur të cenohet,” – tha Rama të tjera.


Por ndryshe nga kryeministri, një tjetër version ka dhënë kryebashkiaku Erion Veliaj në emisionin “Real Story”, në “News 24”. Velaij mohoi që databaza e publikuar në lapsi.al është e PS-së.

“Të gjitha partitë kanë një databzë, nuk e di nëse ajo është databaza jonë. S’ka asnjë dyshim që paritë serioze marrin listën e krehin dhe kërkojnë të shikojnë elektoratin. Aty shihet një faqe Exel që është e manipulueshme. Si çdo parti serioze në botë kemi një databaze” – tha Veliaj. ©LAPSI.al

6 Comments

  1. Database beni sa te duash por me NID ne te eshte veper penale o ju qifsh robt mu ne pidh. Ska shtet e as prokurori se duhej te ishin shume vete pas hekurave tani dhe KM te kishte dhene doreheqjen. Por ketu jemi kthyer si 50 vite me pare me hafije pas shpine e tani me “patronazhista”.

  2. Duke mos bere sens ne keto akuza, pasi eshte Berisha njeriu qe i ka sjelle trauma ketij vendi dhe per me teper qe ka bashkepunuar me Miloshevicin dhe gjityhe udheheqesit serbe ne dem te interesave te vendit qe nga viti 1992.

    Ndoshta ka ndonje informacijon te gabuar nga njerezit e gruas Liri Berisha, te cilet jane ne hierarkine me te larte te sherbimit sekret serb!po ju tregoj ne e tel të byrektores se pd qe na dergon mesazhe 0684056518

  3. Duhet ngrituar nje akt akuze per kete veper penale e te behet publike. Qytetaret e Shqiperise duhet te dine se sa e rende ligjerisht eshte kjo veper penale.

  4. Jam i mendimit qe Partia komuniste socialiste Rilindje te ndeshkohet me vota dhe te shpallet e jashtligjshme. Kjo parti eshte provuar te jete nje parti anti-shqiptare perçarese sunduese,diktatoriale dhe eshte vazhdimesia e partise te punes. Po te vini re me kujdes ne sektin e Rilindjes kemi te gjithe llumin anti-shqiptar greko-vlleho ortodoks duke filluar me Spiropallen e skenderbeut,Pelesh preshet,Gjush Dakot,Majkot,Çomot,Bozot,Damian Guru Gjiknuret etc,etc dhe qershia mbi torte cigano vllehu arumun Ramut kokaina. Eshte kjo nje koiçidence apo rastesi?
    E keqja me e madhe e ketij vendi eshte se ne kemi zgjedhur personat e gabuar te na qeverisin. Ne te ardhmen duhet te bejme kujdes qe ata qe duhet te na qeverisin te kalojne neper filtra duke ju pare me pare backgroundin e tyre. Pakicave kombetare qe nuk perfaqesojne shumicen nuk duhet ti jepet liri te pakufizuar.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu