• |
ide | kryesore

Sërish me dyer të mbyllura, Putin merr dozën e dytë të vaksinës kundër koronavirusit

-Instant, Lajme, Të fundit

Presidenti rus Vladimir Putin ka marrë dozën e dytë të një vaksine ruse kundër Covid-19.  Lajmi është bërë i ditur nga agjencia e lajmeve, Interfax duke cituar burime pranë Kremlinit.  Muajin e kaluar, presidenti rus mori dozën e parë të vaksinës por nuk u zbulua as emri dhe asnjë foto e tij  gjatë vaksinimit. Putin nuk pranoi  të zbulojë se me cilën nga 3 vaksinat ruse është vaksinuar.


Pas vaksinimit, faqja zyrtare e vaksinave ruse në Facebook ka postuar një foto të presidentit rus me duart lart në shenjë fitoreje.


1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu