• |
ide | kryesore

Rama në Lezhë, nuk jep llogari për dështimet, por merret sërish me opozitën: Basha si Rrapush Xhaferi

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama ndodhet ditën e sotme në qytetin e Lezhës në kuadër të fushatës së zgjedhjeve të 25 prillit. Si në çdo qytet tjetër ai nuk la pa ironizuar opozitën, por duke përmendur një epitet tjetër për kreun e PD-së, Lulzim Basha. Rama e quan Rrapush Xhaferri të veshur si dhëndër që ka dalë për të kërkuar për nuse, ndërsa shkesët janë presidenti Ilir Meta e ish-kryeministri Sali Berisha.

Kujtojmë se Rrapush Xhaferri ishte themeluesi i firmës piramidale “Xhaferri”, në vitet 1995-1997, një nga periudhat më të këqija të vendit.


“Si mund ti besohet një lloj Rrapushi të ri i veshur e i zbukuruar si dhëndër që ka dalë për nuse ndërkohë që shkesët nuk duken, njëri duket e tjetri s’duket, Saliu e Iliri janë shkesët që duan me çdokush t’i tërheqin shqiptarët që u thotë shqiptarëve do t’u jap lekët. Një nëne me fëmijë e u thotë do t’u jap lek, një çifti të dashuruar do t’u jap unë vetëm martohuni. Lek lek lek, ndërkohë që nuk jemi në këtë garë për lek lek lek, por jemi për një zgjedhje shumë të qartë, ca duam ne për atdheun tonë”, ironizoi Rama.

4 Comments

 1. Kush asht Ai qe te beson dhe i njek fjalimet me pordhat e tua.
  Ti je TURPI i shqiptarve!
  Edvin shkerdhmashtruesi kryetari i hajnave ,i korrupsionit,i krimeve zgjedhore,i ndarjes popullore ne shpellar-qytetar.Hero i serbeve per sherbimet qe u ka bere,duke arritur, per pak, te coptoje Kosoven.
  Fodull,ironik,ngacmues provokator,imoral,i pa karakter,mbret dhe lypes,ujk dhe lepur,percares deri n’ekstrem Veri -Jug…
  Ky asht pra EDVIN SHKERDHRAMA!!!

 2. Matematika e shifrave zgjedhore është e thjeshtë dhe kokëfortë. Partia Demokratike ka marrë në zgjedhjet e fundit në 2017, 43 mandate parlamentare. LSI ka marrë 19 të tilla. Sado të rritet në shifra partia e Bashës, pakkush mund të jetë kaq i guximshëm sot në biznesin e zgjedhjeve, që të pretendojë se Luli do ta shtojë me 28 mandate, portofolin parlamentare të partisë së tij. Kush njeh hartën elektorale të Shqipërisë e di se kjo mund të arrihet vetëm nëse vendi ynë do të bashkohej me Kosovën a Maqedoninë e Veriut!Shpellkare e byrektore të pd vazhdoni hani fara të cepi pallatit ne astir

  1. Vazhdo o MUT lepiji tajaren nje skizofreni se kjo eshte jeta jote. Edhe socialistet e nderdhem e kane kuptuar me se cfare spikopati ju ka uzurpuar partine. Vetem rilindesit dhe jashteqitjet si puna jote vazhdojne i bejne temena deri ne diten e fundit.

   Yt pleh muti. btw, te qifshin “shpellkaret” ate pidhshpellen qe ka pjelle nje debil.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu