• |
ide | kryesore

Basha publikon sfidën/ Të shtunën 9 takime nga Saranada në Tropojë (VIDEO)

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ditën e shtunën kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha do të përshkojë Shqipërinë nga jugu në veri.


Në mënyrë simbolike, ky rrugëtim nga skaji më jugor në atë më verior të vendit, do të ketë 9 ndalesa, aq sa është dhe numri i PD në fletën e votimit.


Kjo është hera e parë që një forcë politike zgjedh një mënyrë të tillë për të finalizuar ditët e fundit të fushatës elektorale.

Turi i kryetarit Basha, përfshin 9 ndalesa dhe nis nga Sarandë dhe më pas ndalet në Delvinë, Tepelenë, Levan, Shijak, Krujë, Kurbin, Mirditë dhe finalizohet në Tropojë.

Vetë Basha në një komunikim në rrjetet sociale tha se ishte i kënaqur për këtë iniciativë. ©LAPSI.al

8 Comments

  1. Shqipëria ka gjykatësit më të mirë që mund të blihen me pará. Mbase është thjesht një rastësi, por gjykatësi që kryesonte çështjen e Metës ishte gruaja e Adrian Fullanit. Në atë kohë, Fullani po kërkonte riemërimin si Guvernator i Bankës së Shqipërisë dhe Berisha dhe Basha ishin në pushtet dhe kërkonin mbështetjen politike të Metës. Para gjumit lulzime salih BBasha po flet me byrektoret e shpellkaret e pd

  2. Ajo do të drejtohet nga Komanda e Ushtrisë Amerikane në Evropë. Në këtë stërvitje do të marrin pjesë mbi 17 mijë trupa amerikane dhe 14 mijë trupa të tjera nga 26 vende anëtare të NATO-s.

    Sipas Ministrisë së Mbrojtjes, në Shqipëri do të vendosen 4 mijë ushtarë amerikanë, kurse pjesa tjetër do të vendoset në vendet fqinje. O shpellkari lab kujdes bythen nga shpellkaret e cecenit salih

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu