• |
ide | kryesore

Kanceri i merr jetën mamasë së Gonzalo Higuain: 64 vjeçarja luftonte prej kohësh me sëmundjen

-Instant, SportHumbje e rëndë për Gonzalo Higuain, që mbrëmjen e kaluar është detyruar ti japë lamtumirën e fundit të ëmës së tij Nancy. 64 vjecarja luftonte prej katër vitesh kundër një forme serioze të kancerit dhe Pipita, vitin e kaluar kur ende vishte fanellën e Juventusit, gjatë bllokimit për shkak të pandemisë, u kthye në Argjentinë vetëm për të qenë afër saj. “Ne gjithmonë lutemi për të, ajo është një luftëtare”, pati thënë Higuain disa ditë më parë duke folur për gjendjen e nënës së tij.

Para se të sëmurej, Nancy Zacarias udhëtonte shpesh drejt Italisë për të ndjekur djalin e saj nga afër. 64-vjeçarja ishte gjithashtu shumë e rëndësishëm në karrierën e futbollit të Higuain, i cili disa vjet më parë zbuloi se si ishte ajo që e kishte bërë të hiqte dorë nga ideja e tërheqjes për shkak të presionit të madh dhe kaq shumë kritikave që kishte marrë.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *