• |
ide | kryesore

Rekord në Gjermani/ Në një ditë vaksinohen 1.1 milonë persona

-Instant, Lajme, Planet

Gjermania ka shënuar një rekord në bërjen e vaksinave kundër Covid-19 në një ditë. Ditën e djeshme në Gjermani janë vaksinuar 1,1 milion persona sipas të dhënave të Institutit Robert Koch.


Deri më tani në Gjermani është vaksinuar me dozën e parë, 25,9% e popullsisë dhe 7,5% e saj kanë marr dhe dozën e dytë. Kujtojmë që deri tani në Gjermani janë infektuar me Covid-19 rreth 3,4 milionë njerëz nga të cilët kanë humnur jetën 82589.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu