• |
ide | kryesore

Elisa për zgjedhjet: Edi Rama i ha për mëngjes këta

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Elisa Spiropali ka mohuar akuzat për manipulim të procesit zgjedhor të 25 prillit. E ftuar në emisionin “Zone e Lire”, ajo është pyetur nga Çani edhe për punësimet në adiministratë para zgjedhjeve dhe shpërndarjen e disa miliona eurove për familjet e prekura nga tërmeti. Por Spiropali ka mohuar gjithçka duke thënë gjithashtu se Edi Rama i ha për mëngjes partitë opozitare, që sipas saj janë të pafuqishme për të ardhur në pushtet. Më poshtë pjesënga biseda.


Spiropali: S’ka lidhje me administratën fare. O e kishte Sali Berisha në rresht administratën, i kishte të gjithë të rreshtuar. Nuk ia doli në 2013. Nuk fitohet kjo punë me administratë. Edi Rama ka bërë një fushatë të jashtëzakonshme me një strategji gjeniale organizimi se ne nuk jemi delirant të mos pranojmë faktet si bëjnë ata. Ne kemi punuar për këtë fitore, nuk ka forcë politike në territorin e Republikës së Shqipërisë si PS. Pranojeni, Edi Rama i ka mundur të gjithë.


Curi: Janë transferuar 40 milionë euro nga buxheti i shtetit në llogaritë e qindra mijërave votuesve për rindërtimin… Të gjitha këto, pastaj vaksinat…

Spiropali: Jep një emër

Curi: Vetëm emër s’jap unë se e zhysni, e varrosni pastaj.

Spiropali: Pse nuk e pranoni që Rama i ha për mëngjes këta? Unë Elisa Spiropali nuk kam blerë asnjë votë në territorin shqiptar. Nuk ia blen dot njerëzve dinjitetin

12 Comments

 1. Ti i ha karin Rames cdo mengjes. O raceqire. Opozita mori 720mije vota o buce. Boll shite pordhe se e mori vesh i madh e i vogel qe perdoret pushtetin. Gjymsa e popullit sju do. Cereku ishin leket e termetit+ vaksina. Cereku ndoshta ju do. Nejse shko merrja karin ne goje po deshti ai normalisht se ti je ul ne gjunje. Plehre

 2. Nje shurr e vockel qe Ben gojore per te ruajtur gaveten e qullit
  Eshte amerika qe mban djalin e kristaqi spiunit per ndryshe Berisha e dergo te ne pith te anetes per 1ore

 3. Ky ha ate, ai ha kete…Fjale Budallalliqe. Ne kerkojme nje kryeminister te sakte e jo nje “qe ha” kundershtaret..Nuk kerkojme Beun, Feudalin apo pronarin absolut..Jemi katandisur me njerez teveqele qe na komandojne e bejne si “pronare” me jeten e te tjereve

 4. Ti je nje nga m,otivet qe ai popull duhet te cohet e tju qi robt njehere e mire dhe ta shihni arrogancen pastaj. o pabukse e rilindur

 5. keta te bejne te cmendesh, blejn vota me para droge, me parat e buxhetit te shtetit, bejn presjone, shantazhe e lloj lloj poshtersirash dhe pastat dalin duke u zgurdulluar qe gjoja ska si ne e ska me te mire se ne ne jemi keta ne jemi ata, e di cfar jeni ju bashke me ty spirokari jeni asgje nje flluske ne uje jeni, ju duket vetja te pa prekshem por koha juaj ka skaduar kuptojeni mire…me vjen keq nga disa “demokrate” qe bejn protesta per shkarkimin e Bashes sikur Luli eshte problemi yne pffff protesta duhet te ishte para godonave te drejtesise per tju kerkuar hetime te menjehershme per kete krim ndaj popullit shqipetar….por jo kapeni me bashen se ai e ka fajin qe shisni motrat dhe grate per pak para kur shet voten je i pavlere je me pak se hic…ikni tani neper bote duke vuajtur si qeni se ketu ka marre fund.

 6. Lista e zgjedhesve te marre nga portalet qeveritare me te gjitha te dhenat eshte krim.
  Nga ajo liste fillon baza e manipulimit, sepse duke pasur nje saktesi te plote per gjithcka duke sdhfrytezuar shtetin se ai ju adha listat , si dhe preferencat e votimit ju e dinit me afersi sa vota kishit ne cdo qender votimi
  dhe sa ju duhet te blinit me ane te rushfetit ,ndereve shteterore e presionit.Ajo ju krijoj ju mundesi te benit nje nderhyrje qelizore deri ne lidhjet familjare te cdo familje duke i manipuluar me vende pune, legalizime .hipotekime.dhe fonde per termetin etj duke u mbeshtetur te njesimi i pushteti me shtetin.
  ME ANE TE KETIJ INFORMACIONI TE MARRE NE MENYRE TE PALIGJSHME DHEKRIMINALE JU I MANIPULUAT ZGJEDHJET PARA SE TE KRYHEJ VOTIMI.Prandaj te dhenat personale mbrohen me ligj qe tnjerezit si ty mos te kene mundesi ti perdorin ne menyre te kunderligjshme dhe te denueshne.
  JU KUJTONI SE JENI AQ E ZGJUAR SATE MASHTRONI AUTORITET NDERKOMBETARE OSBE ODHIR
  QE JANE EKSPERTE NE KETE FUSHE.Ata e denuan ne raport kete akt dhe manipulimin qe eshte bere nepermjet saj.
  Albitri kryesor ambasada USA e dine shume mire kete por hesht si ka heshtur perpara se ju perkrah ju per aresye qe ti i din dhe EDI I din.
  Spiropali EDI ESHTE SERVIL POR NUK ESHTE BUDALLA.AI E DIN DERISA AMBASADA USA ESHTE ME TE
  AI DO FITOJ.
  Por edhe amerikanet e kane te qarte se megjithe mbeshtetjen qe ju dhane juve direkt dhe stimulimit te partive te vogla indirekt per te percare opoziten ajo doli me e forte.
  Ato e kane te qarte tani harten e vertete politike , JU pa perkrahjen e tyre nuk do te arrinit kurre te krijonit
  te vetem qeverine me mundesi as opozita .Ato arriten te eliminojne LSI ne si faktor. po jo PD.
  Prandaj ato me ane te ambasadores se tyre duan te regullojne imazhin perballe popullit SHQIPTAR DUKE I KERKUAR RAMES BASHKEPUNIM ME OPOZITEN MEGJITHESE NE POZITAT E FITUESIT
  KJO NUK MJAFTON.
  BASHKEPUNIMI DUHEJ TE BEHEJ NE POZITA TE BARABARTA.
  RAMA E KA TE QARTE SE AMERIKANET I PERDORIN SERVILET POR NUK I KANE QEJF BUDALLENJT.
  EDHE VETE RAMA NUK I KA QEJF KETE KATEGORI.
  Prandaj eshte me mire per ty te pakten te heshtesh .
  Per here te pare OSBE u shpreh se pushteti dhe shteti ishin aq te lidhur sa dukeshin NJE I VETEM.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu