• |
ide | kryesore

Mark Marku: Zgjedhjet u vodhën, do ketë revoltë së shpejti

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Deputeti i zgjedhur i Partisë Demokratike në qarkun e Lezhës thotë se opozita nuk do të njohë zgjedhjet e 25 prillit për shkak të manipulimeve të shumta.


Në “Opinion” ai konfirmoi lajmet se edhe Lulzim Basha do të mbajë të njëjtin qëndrim dhe se po mblidhen sa më shumë prova për ta faktuar këtë akuzë.


Marku bëri edhe një deklaratë të fortë se do të ketë revolta në vend.

“Askush nuk do t’i lejojë më këta të vjedhin. Këta do të nxirren me forcë jashtë nga zyrat. Çfarë ndodh kur nuk u lejon njerëzve të votojnë? Ka revoltë dhe revoltë do të ketë. Kur? Shumë shpejt” – tha Marku. ©LAPSI.al

24 Comments

 1. më 25 prill u pyet sovrani.
  Berisha dhe Xhafaj kandidonin të dy në Tiranë, njëri mjek dhe tjetri jurist. Njëri ish kryeministër, e ish president, tjetri ish ministër, ish kryetar i komisionit të reformës në drejtësi dhe ish kryetar i komisionit të Ligjeve. Njëri me pushtet absolut në forcën politike që aderon, tjetri i renditur i njëzet e treti në listën elektorale. Të dy dolën para shqiptarëve që kishin të drejtë të zgjidhnin po njësoj se cilin do të votëbesonin.

  Dhe rezultati i certifikuar tashmë nga KQZ ishte i tillë: 6766 vota për kandidatin Sali Berisha dhe 16741 vota për kandidatin Fatmir Xhafaj.Ky eshte burre dhe shpellkar malok

 2. Hahahahhahahahhahahah
  O zot… Dhe pret pd te vij ne pushtet me keto thirrje. Ne 2033 po ju mbush mendja lulit te largohet, mund ta keni nje shans.

 3. U vodhen.. U vodhen… U vodhen.. U vodhen.. U vodhen.. U vodhen
  Po prova nuk po japin.
  Jeni humbsa humbsa humbsa humbsa humbsa humbsa humbesa humbesa humbesa humbesa humbesa.
  Mbani bashen fort. Se ne fakte ne socialistet, per te ngrem dolli. Ishalla edhe nja 12 vjet te tjer luli kryetar.

 4. Po ndjek emisonin Opinion nga Franca Live…
  Mark Marku nje krye Kar… nje kry trap…
  O zot ça jan keta te cmendur qe duan te udheheqin nje Shtet…

 5. PD duhet te beje referendun me zdhedhsit e vet nese don ti njohe zgjedhjet

  ose jo. Jam i bundur se 99 perqind e votuesve te PD e opozites nuk duan qe te pranohen keto

  zgjedhje. Pranimi i ketyre zgjedhjeve do te legjitimonte pushtetin e Rames dhe do te conte

  ne fundin e opozites dhe opozitarizmit ne Shqiperi, por edhe fundin e te drejtave e lirive

  per popullin opozitaqr. Votuesit e PD tani jane te skeduar nga zyrat e partise socialiste

  . Keto lista gjenden ne te gjitha zyrat e shtetit dhe sapo paraqitet nje aytetar

  per nje kerkese apo te drejte qe i takon me ligj, drejtori apo nepunesi shtyp butonin e

  databaza per te pare nese eshte votues i PD, dhe nqs del i tille atahere kerkesa i

  mohohet, e drejta i shkelet, ligji vepron me dy standarte, i bute per socialistet dhe si kerbac

  per votuesit e opozites derisa ti detyrojne te nenshtrohen ose te ikin jashte shtetit pa kthim.

 6. Ishalla e beni kete gje… Fjala jote ne goje te zotit Mark Mark Marku.
  Keshtu shuheni fare si parti.
  Ose do tju shpallin grup terorist.

 7. Po ca rendesi ka a i pranojn apo jo antaret e pd zgjedhjet??
  Pse po te humbte ps, antaret e saj do ishin dakort.
  Kur do ta kuptoni se si funksionon demokracia. Shumica vendos, pakica nxjerr gabimet e saj dhe reflekton.
  Po vazhduat me kete kenge na vodhen na vodhen, nuk besoj se keni shanse per te ardhur ne pushtet ndonjeher.

 8. Edhe thojn pse shitet vota…shif nivelin e komenteve. 80 vjet brez pas brezi bythlepires profesioniste te pushtetit.

 9. Nuk ka me dyshim pse jemi ne fund te Europes. Hajdutet nuk kane pasur asnjehere dore te mbare.
  Keta i vune vulen me dy pale zgjedhje te vjedhura me bandite ..Me nje krye bandit qe dhe pse beri disa gjera qe do mbeten, na ben t’a urrejme per rekordet ne vjedhjet ne ekonomi dhe vota.

 10. Qe Rama ka paguar per cdo vote me pare korrupsioni, kjo nuk ka dyshim. Qe Luli nuk hiken prej karriges per kete, nuk do te njohe as zgjedhjet edhe kjo nuk ka dyshim..Por edhe qe tani nuk e rru njeri per ju, e mori vesh bota. Dhe kete e them si dikush qe voton opoziten..Mjaft se na cate K…Nese kerkoni Demokraci , fillojeni nga vetja se nuk vihet ne pushtet me Vokshin, Ndoken, Duken apo Mediun per te mos folur per Idrizin apo Dulen..

 11. Ça revolte o Mark,a nuk e kuptoni qe ajo eshte rruge pakrye dhe se populli eshte i lodhur nga strategjite e gabuara dhe feminore te Bashes???Nejse filloni avazin perdite lara kryeministrise,te shtune dhe te diele pushim dhe sllogani Rama aman ik!

 12. Martirët nuk fitojnë thuajse kurrë.

  Përfundimi i zgjedhjeve me fitoren e së majtës është dëshmi se njerëzit besojnë më shumë arsyet praktike, se sa përbetimet fantaziste.

  Një popull praktik dhe i lodhur nuk mendon se mund të ngjitet, për deri sa nuk ka krahë.

  Mos e kërkoni rënien vetëm te Lulzim Basha.

  Ai i priu një çete, me 12 dishepujt, ku asnjëri prej tyre nuk ishte profet! Edhe ai që mund të bëhej i tillë, që mendoj se mund të ndërtonte godinën e një force politike mbi gurët e lënë pas, kishte pranë vetes një triumfalist të dëmshëm, që më tepër se sa lider, më dukej si Juda brenda opozitës.Shpellkaret e cecenit salih po presin urdherin per revolucionin demo kratik te salihut cunat me Prasin ne bythe jane gati

 13. Në 97 Ps në bashkëpunim me kriminelë të nxjerë nga burgjet në Greqi dhe me mbështetje të shërbimeve sekrete greke ndër to dhe ajo Amerikane bënë rebelin për rëzimin e Pd për “vjedhjen” e 96.Në greqi ishte Pasok dhe në Amerikë Demokratët.Të rëzojmë “fashistin”Berisha.Rezultati erdhën në pushtet me armë fashisto komunistët.Gjatë gjithë kohës Ps me grupe kriminale alla sigurimse kanë vjedh votën.Amerika me influencën e saj në Osbe i quanin të pranushme fuke i hapur rrugën një rivendje të ngadaltë i një neodiktature.Vetëm në 2005 Pd mundi të vijë në pushtet se për fat mirë ishte President Bushi.Atëhere Shqipëria eci para.Por kjo u ndërpre prap në 2013 sepse skema ishte por ishte Baraku në Amerikë!!!Dhe vjedhja e krimi rivendosën në pushtet një shtet alla Lukashenko!!Flasin këtu dhe kritikojnë Profesor Markun për atë që mendon të bëjë por nuk bëjnë retrospektivë për atë që kanë bërë e bënë dhe tani.Dmth ne bëjmë çtë duam ju e keni të ndaluar të protestoni pra nënshtrohuni sistemit diktatorial.Bëjnë dhe supozime që svini kurrë në pushtet.Historia 30 vjeçare tregon që rebelimi vlen për ne e jo për ju.Ju nuk e doni demokracinë e të qenit Europian.Ju doni këtë që keni bërë me kohë ndarjen veri jug.Ju doni një shkatëtim të Shqipërisë por dhe rënim të Kosovës sepse jeni antishqiptarë në gen që nga viti 1941.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu