• |
ide | kryesore

Komisioneri për Çështjet e Zgjerimit të Bashkimit Europian viziton Tiranën, takime me Ramën e Bashën

-Instant, Lajme, Të fundit

Eurokomisioneri Oliver Varhelyi, do të zhvillojë ditën e nesërme një vizitë në Tiranë, rreth orës 10:00. Ai do të takohet me kryeministrin Edi Rama, ku pritet të kenë një konferencë të përbashkët për mediat. Në fund të vizitës Komisioneri do të ketë një takim edhe me kreun e PD-së Lulzim Basha.


Vizita e zyrtarit të lartë europian në Shqipëri, vjen në kuadër të turit në Ballkan me fokus ndihmën e BE-së në përballimin e pandemisë.  Gjatë vizitës në rajon, Varhelyi do të bisedojë me zyrtarët vendas për pandeminë e koronavirusit dhe mbështetjen e BE-së në këtë kontekst, thuhet në njoftimin e KE.


10 Comments

  1. Po per ato 4 a 40 a 400 pika, qe thoshte basha. Ca do behet? Se basha njihet si njeri qe nuk genjen dhe qe e ka mbeshtetur shume integrimin e shqiperis ne be. Ja do ta shikoni dhe tani kur te mbledh me qindra njerez neper sheshe. Dhe te kerkojn sa me shpejt integrimin. Por me kusht qe kushtet te shtohen ne 4000.

  2. Ky vjen thjesht per tju thene qe ‘ shancet qe mbledhja e pare nderqeveritare te mbahet , jane te medha , por duhet qe PD te pranoje zgjedhjet’ . Pra do ta lere topin ne fushen e opozites.
    Dhe Basha do qahet si zakonisht , do permendi ato frazat qe perserit cdo dite ( blerje idustriale votash, masaker elektorale, bandat , oligrket) , por ne fund do te thote , PER TE MIREN E TE ARDHMES SE SHQIPERISE , ne do ti njohim zgjedhjet, por DO FILLOJME BETEJNE TONE NE PARLAMENT PER TE RREZUAR REGJIMIN .

          1. Sa te jete Lulushi tek poltrona e tij ne PD, shume pak shance ka qe te hiki rama nga poltroni i tij ne parlament dhe qeveri.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu