• |
ide | kryesore

Mjeku Kalo: Prej 24 orësh në urgjencën e spitalit infektiv nuk është paraqitur asnjë pacient me Covid-19

-Instant, Lajme, Të fundit

Mjeku i njohur Tritan Kalo përmes një postimi në rrjetet sociale ka dhënë një lajm të mirë sa i takon përballjes me Covid 19, për të cilën thotë me bindje se jemi duke shkuar në fund të tunelit. Mjeku shkruan se prej 24 orësh, për herë të parë që nga Marsi i 2020-tës, në urgjencën e infektivit nuk është paraqitur asnjë pacient i infektuar nga Covid.


“E fituam këtë betejë me “flamën mbarëbotërore”, pandeminë nga Sars-Cov2/Covid-19”, kështu shkruan mjeku në një postim në rrjetin social“Facebook”, ndërsa sqaron se për të folur me siguri është shumë shpejt, por me rëndësi është që situata epidemiologjike po shkon drejt përmirësimit.


Mjeku infeksionist shprehet se në mjediset spitalore ka ende të sëmurë në gjendje të rëndë, po ashtu ka edhe jo pak të sëmurë të cilët mjekohen në banesat e tyre, por tani nuk është momenti për t’u dorëzuar.  Mjeku infeksionist shprehet se në mjediset spitalore ka ende të sëmurë në gjendje të rëndë, po ashtu ka edhe jo pak të sëmurë të cilët mjekohen në banesat e tyre, por tani nuk është momenti për t’u dorëzuar.

 

7 Comments

 1. Vari karin shumë zhurmë dhe krime për 1 grip shkërdhatë.mbajeni me shëndet gjithë burgimet, gjobat, punët e humbura.Beeeeeee! Popull dele!

 2. Doktor don te thote kjo se:

  1. I ashtuquajturi “Komiteti i eksperteve” do ta marri parasysh kete situate te re dhe te heqi masat shtrenguese diktatoriale ?

  2. Sa mundesi ka kjo e ashtuquajtur “pandemi” te rikthehet ?

  3. Po u rikthye, do te mbyllen prape gjerat dhe do shkaterrohet qellimisht ekonomia si rezultat ?

  4. Pse juve doktor nuk reklamoni ilacet alternative shume te efektshme hidroksiklorokine dhe ivermectin, zinkun, etj? Pse duhet njerzit te shpohen me “vaksinat” qe ne te vertete jane mjete te ndryshimeve gjenetike?

  5. Dhe e fundit, sa beson ti doktor qe ky virus eshte nje arme bio-kimike e leshuar qellimisht per qellime te zeza, nje nga te cilat eshte shkaterrimi i ekonomise boterore dhe vrasja e popullates?

  Ne kemi humbur njerez nga ky virus dhe keta “eksperte” mjeksore dhe qeveritare injorante e kriminele do mbajne pergjegjesi te plote per keq-menaxhimin e qellimshem, injorant dhe kokeforte te kesaj semundje te perhapur qellimisht, si dhe per shkaterrimin ekonomik dhe mendor te njerzve, te vendosjes me detyrim te maskave te felliqura dhe te ndarjes se njerzve (“distancimi social”).

  Juve te pakten mos u beni (padashje) pjese e tyre, keta do te perdorin si mashe ne duart e tyre!

 3. Profesor, me vjen rende te te quaj ne keto momente keshtu por e kerkon etika. Sipas teje, i papolitizuar do thoja se deri dje i quaje te gjithe POLITI-QENER, si ka mundesi qe u ul incidenca ose RT ??
  Tani do te t equaj PROFE-SHKOP se keshtu e meriton, per keto arsye… !
  1. Si ka mundesi ti e konstatove Incidencen ose RT fiks pas 10 diteve kur mbaroi procesi i vjedhjes se votave, kur vete thoje qe duhet minimumi 2-3 jave ta konstatojme nje gje te tille ?
  2. Si ka mundesi Komiteti i Byrose Shkerdhendetsore, ne te cilen edhe ti lepin ndonje kocke pas perdeve, nuk te pordhen fare gjate gjithe kesaj periudhe edhe pse ti LLAPJE per incidenca, Rt, dhe drita tunelesh qe sot ti i pe ???
  3. Si ka mundesi qe njerezit mjekohen dhe sherohen ne banesat e tyre dhe ti nuk e hape “HALENE” per mjekim alternativ ???

  Perfundimisht ne raport me profesionin dhe betimin e HIPOKRATIT, do te thoja qe je nje TRADHETAR i ketij betimi dhe nje funderrine qe duhet urgjentisht ta heqe bluzen e BARDHE TE MJEKUT, dhe te beje POLITIQENIN e bindur ndaj partise meme qe te rriti e te beri kete lloj specie.

  Me kete MUTÇIHANE qe ke thene sot ke humbur perfundimisht respektin e asaj pjese te njerezve te ndergjegjshem qe dine te lexojne, te informohen dhe te kene logjike te ftohte.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu