• |
ide | kryesore

Pamje të rënda/ Aksidenti që i mori jetën ‘Xubit’ të Yzberishtit (VIDEO)

Arkiva, Lajme, Të fundit

Publikohet pamjet e aksidentit që i mori jetën dje ‘Xubit’ të Yzberishtit. Siç shihet në video. Fatmir Avdillari, 45 vjeç, po udhëtonte me shpejtësi shumë të lartë, ndërsa përplaset me dy makina. Avidllari njihej si personi me rekorde kriminale nga policia. Ai është dënuar më parë për vrasje, teksa pasi përfundoi dënimin u arrestua sërish për trafik droge në Kombinat, Kashar e Yzberisht në vitin 2017. Ai dyshohej si ishte kapoja i një grupi që shpërndante drogë në këto zona, teksa gjatë operacionit ”Qelqi” iu kapën 30 kg hashash dhe një armë pa leje. Avdillari ishte dënuar për vrasjen e biznesmenit italian Stefano Rossi teksa ka qenë edhe pjesë e bandës së Yzberishtit në vitet 97′ e 98′. Vrasja u krye më 27 janar të vitit 1998, në momentin kur Rossi kishte tërhequr 30 milionë lireta nga banka dhe u ekzekutua vetëm 100 metra larg fabrikës së tij. Fatmir Avdillari së bashkë me të vëllanë Ilirin, por edhe persona të tjerë kanë qenë të njohur si anëtarë të bandës së Yzberishtit në vitet ’97-’98, të akuzuar për shumë vepra penale, mes të tjerash edhe vrasje.6 Comments

  1. Vito mashtruesi i kerrmillit , shoku i Nikos se Orneles se Varuzhan Piranjanit thotë:

    Po ne pidh te motres shkofte me ate shpejtesi sketere kur vetem 20 m perpara ka viza te bardha ku ai duhet te ndaloje.
    Pavaresisht se shoferja ka vepruar gabim ne kthimin majtas .

    1. Po të kishte qen një njeri duket kaluare tek Vijate e barrlla çfare do kishte ndodhur??? Po nuk u burgose ose të zhduken keta njerze nga Shqiprija një her per gjith mone veq vrasje dhe vdekje do Kemi se ky kriminel e pask marre denimin

  2. Ky padyshim qe ishte me shpejtesi çmendurie. Por , ajo hapesire ne mes te rruges eshte idiotizem , jashte cdo kodi rrugor. Aty thuajse cdo dite ka aksidente. E gjithe ajo rruge eshte me rrezik maksimal. Deri sa eshte rrethrrotullim me siper , per cfare duhet ajo hapesire ?? Ose dhe aty te behet rrethrrotullim .
    Nuk mjafton te besh tender ,e fiton filan kompani, dhe nuk kerkon llogari as Bashkia dhe as ARRSH

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu