• |
ide | kryesore

Manastirliu: 192 mijë qytetarë në vendin tonë kanë marrë të dyja dozat e vaksinës anti-Covid

-Instant, Lajme, Të fundit

Deri më tani në vendin tonë janë 192 mijë qytetarë që kanë marrë të dyja dozat e vaksinës kundër Covid-19. Lajmin e ka dhënë ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu me anë të një statusi në rrjetet sociale. Manastirliu, po ashtu, zbulon se që prej fillimit të fushatës së vaksinimit në Shqipëri janë kryer 638,338 vaksinime në total.


Ajo thotë se vaksinatoret po bëjnë punë fantastike ndërsa qytetarët që kanë bërë dy dozat e vaksinës janë shumë më të mbrojtur ndaj COVID-19. Vaksinimi në Shqipëri ka nisur që prej javëve të para të Janarit sipas grupeve të riskut, me vaksinat Pfizer, AstraZeneca, Sinovac dhe Sputnik V.


8 Comments

 1. Berisha ka 2 testamente për trashëgimin e PD pas vdekjes:

  1- (Plani A ) Lulzim Basha kryetar i përjetshëm

  2- (Plani B ) Një nga fëmijët e Berishës nëse Basha dështon disa zgjedhje

  Planin B ja dogji SHBA se i shpallën familjen Non Grata duke ja djegur karrierën fëmijeve.

  Në këto kushte Berisha ka mbet vetëm me PLANIN A.

 2. I paemer 10.14 e more per sot sufllaqen,ik tani ne shtepi,ngaqe ti je i mbaruar,eshte njeri qe po te punon ne shtepi ?!!?!?!
  Nafije para zgjedhjeve kishte shkuar numri i te vaksinuarve me te dy dozat ne 438736 nga e si u ul ky nr.pas zgjedhjeve ?!
  Apo delet e hane dhe mutin e jo mashtrimet ?!
  Mire u behet,thjesht te quhen “Vaksina” po se çfare e si jane kete e di Partia me ne krye Psikonarkotikun Edvin Rama dhe Nafijet rreth tij !!!

 3. Na lodhi kjo! Kush do duroj edhe 4 vjet prapaganden e ketyre me color mavi! Boooo!

  Zeus na dergo nje nga ato te argjentat qe ke stock. Amon. Bo sevap.

 4. kjo nuk e di kush eshte vete – prandaj merret me vaksinat
  cfare te duket vetja ?!

 5. kjo nuk e di kush eshte vete – prandaj merret me vaksinat
  cfare te duket vetja ?!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu