• |
ide | kryesore

Video/ Supergoli i portierit çmend Liverpool: Alisson shënon në minutën 95’, Champions League ende i mundshëm

-Instant, Sport, Video

Dramë, vuajtje, befasi e spektakël. Liverpool vazhdon të besojë në kualifikimin në Champions League falë një goli të pabesueshëm të portierit të tij Alisson në minutën e 95’: 1-2 e vendos braziliani me kokë, ndërsa më parë kishin shënuar Robson-Kanu e Salah.


Në shtëpinë e vendit të parafundit në renditje, me synimin për të besuar në kualifikimin për në Champions League, Liverpool mund të fitonte në çdo mënyrë të mundshme, por e bën në sekondën e fundit të lojës me një gol fantastik të portierit. Sidoqoftë, Reds e nisën ndeshjen në mënyrën më të keqe dhe Ëest Bromëich Albion sigurisht që nuk kishte zbritur në fushë sa për paraqitje, pavarësisht rënies nga kategoria. Në fakt, pas një çerek ore ekipi i Klopp u ndëshkua menjëherë dhe lëvizja e keqe e vijës mbrojtëse i dha mundësinë e arratisjes Robson-Kanu, i cili, ballë për ballë me Alisson, e dërgoi topin në rrjetë me një goditje tokazi precize.


Në këtë pikë, megjithatë, skenari është i padurueshëm për miqtë, që goditën një shtyllë me Firmino dhe barazuan në minutën e 33: aksion i gjatë, pastaj Mané prek topin për Salah i cili në hyrje të zonës gjeti këndin me një të majtë të bukur për tu parë. Në pjesën e dytë, senegalezit iu anullua një gol për një offside të saktë, por gjysëm të fraksionit i ndodhi e njëjta gjë Bartley me disa dyshime më shumë. Liverpool provoi me forcën e dëshpërimit, me minutat që kalojnë dhe në goditjen e fundit nga këndi, në të 5 shtesë, ndodhi mrekullia: Alisson erdhi në ndihmë të sulmit dhe bën një goditje fantastike me kokë që përfundoi në rrjetë, duke e cuar Liverpool në -1 nga Chelsea, i katërt në renditje.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu