• |
ide | kryesore

Shembet suvaja gjatë shfaqjes në Shkodër, lëndohet aktori

-Instant, Lajme, Të fundit

Aktori Nikolin Ferketa ka mbetur i lënduar në shpinë pasditen e djeshme, teksa po jepte shfaqe. Trupa e teatrit “Migjeni” po luanin shfaqen “Anmiku në shtëpi” në zonën muzeale të Shkodrës, kur në një moment, një copë suvaje ra nga fasada e një ndërtese të vjetër në lagjen “Gjuhadol” dhe aktori u lëndua. Aktori Ferketa i cili mori një dëmtim në shpinë, ndodhet jashtë rrezikut për jetën.


Shpeshherë është ngritur ky alarm për ndërtesat e vjetra që nuk kanë asnjë lloj sigurie në Shkodër dhe në total janë të paktën 28 të tilla.


3 Comments

  1. Ngjarja ka vertetuar temen qe trajtonte cfaqja. Armikun kerkoheni ne bashkine e Shkodres e cila ka per detyre ruajtjen dhe mirmbajtjen e qytetit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu