• |
ide | kryesore

Rreth 30 sulme ajrore gjatë natës në Gaza, shkatërrohet laboratorin i testeve kundër Covid-19

-Instant, Lajme, Planet

Sulmet ajrore izraelitë kanë shkatërruar laboratorin e vetëm të realizimit të testeve për Covid-19 në Gaza. Si pasojë e sulmeve është dëmtuar edhe zyra e Gjysmëhënës së Kuqe të Katarit. Shkalla e testeve për koronavirus në Gaza ka qenë ndër më të lartat në botë, me 28 %.


Rrethi i Gazës është sulmuar gjatë natës me rreth 30 sulme ajrore nga Izraeli, ndërsa nuk kanë munguar kundërpërgjigjet me raketa palestineze, shkruajnë mediat e huaja.


3 Comments

  1. MUND TE PYES DIcKA I NDERUAR,TI QE THUA KRISHTERIMIN ,NUK E MUNDIN DOT KOKPALARET ,A,MUNDESH ,TI I PASTERI QE HAPUN NE PUBLIK FETARISHT SHKENcERISHT DHE PRAKTIKISHT,ME PYETJE DHE PERGJIGJE TA BINDESH BOTEN TI VETEN TENDE ,QE AJO QE THUA ESHTE E DUHUR DREJTE DHE ,TJERET JAN GABIM ,NESE NUK MUNDESH ,TA BESH DO TE THOJA SHOQERISHT PENDOHU FORT ISHALLA ZOTI TE FAL ,SE KAM FRIK SE TEK MESHIRA TE MALLIT ZOT PA PENDIM TI NUK KE MA VEND DHE TE THEM ME BINDJE SE QENKE SHUM TRIM PER NDESHKIMIN QE TE PRET TEK ZOTI YT,SI FLET PA DITURI PA FAKTE ,I PA AUTORIZUAR JO I FUSHES PROFESIONIT,POR FJAL NE TYM PA NJOHUR PERGJEGJSI AS PASOJA,QE SJELL FJALA KUR DEL NGA GOJA,RESPEKT I NDERUAR,ZOTI TE FALT ,ESHTE E DREJT KUR DIKUSH SHAN FEN E TJETRIT TI KTHEHET NJE PERGJIGJE E PAKTA SI HUMANIZEM QE TE ANALIZOJN GABIMIN QE BEN

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu