• |
ide | kryesore

Goditet grupi kriminal shqiptaro-kolumbian në Itali, sekuestrohen 365 kg drogë

Arkiva, Lajme, Të fundit

Një grup kriminal i trafikut të drogës u godit nga policia italiane në Katania.


Grupi ishte i përbërë nga shqiptarë dhe kolumbianë, ndërsa janë sekuestruar në total 365 kilogramë marijuanë e kokainë.


Nga operacioni, janë arrestuar në total 13 persona. Operacioni u ndërmor sot në mëngjes, nga karabinierët që mbulojnë sektorin antidrogë dhe antikrimi ekonomik.

Dyshohet se të gjithë të arrestuarit bashkëpunonin me njëri-tjetrin në trafikun e lëndës narkotike, duke vepruar si një bandë kriminale. Nuk bëhen me dije identitetet e personave që janë arrestuar nga Policia e Katanias.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu