• |
ide | kryesore

BE heq kufizimet e udhëtimit me Shqipërinë/ Rama: Ia dolëm edhe kësaj sfide

-Instant, Lajme, Të fundit

Bashkimi Europian ka vendosur ditën e sotme të heqë kufizimet e udhëtimit për Shqipërinë. Kësisoj, Shqipëria së bashku me 8 vende të tjera jashtë Bashkimit Europian, do të mund të lëvizin drejt vendeve të BE.


Një reagim për këtë lajm ka ardhur nga kryeministri i vendit, Edi Rama i cili thotë se mbasi e tejkaluam edhe këtë sfide, nuk do të ketë më ndalesa drejt majës. Më herët për lajmin ka reaguar dhe ministrja e Shëndetësisë, Manastirliu e cila ka thënë se ky është një lajm shumë i mirë që tregon se po kthehemi drejt normalitetit. Megjithatë vlen të theksojmë se mund të ketë vende anëtare të BE që mund të vazhdojë të kërkojë test negativ për COVID-19 ose një periudhë karantine.


5 Comments

  1. Ore Bushat, prap ti!?
    Perse merzit komentuesit e panelit tend? Jep lajme te shendetshme si p.sh. ; Saliu sfidon USA, Kim deklaroi …….., Rama beri nje pordhe ndrsa Luli nje fende, Grida ja perveshi me sume Salianjit, ………………….

  2. Listat e anëtarësisë nuk u vunë në dispozicion të kandidatëve. Kjo i mohoi të drejtën e votës dhjetëra mijrea demokratëve. Përjashtimi i 28 mijë anëtarëve të PD-së është shkelja më e rëndë e këtyre zgjedhjeve.

    Ka pasur nga ato që kanë shkuar me kartë anëtarësisë të lëshuara nga Azem Hajardi dhe nuk janë pranuar. Pra përveç listës së shkurtuar nga 106 në 75 mijë ka pasur një mungesë shumë të madhe të emrave në listë. Në kundërshtim me çdo normë të Kodit Zgjedhorë janë bërë anëtarë të rinj. disa kanë votuar vetëm me një kontrabilitet.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu