• |
ide | kryesore

Dy ish-kryetarët në Hagë, PDK shpall zgjedhjet për drejtuesin e ri

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Partia Demokratike e Kosovës më 3 korrik zgjedh kryetarin e saj të ri. Që nga themelimi i saj, partia ka pasur për kryetar Hashim Thaçin , themeluesin që qëndroi për 16 vite dhe më pas Kadri Veselin për 5 vite. Të dy ish-kryetarët janë në Hagë ku akuzohen për krime lufte dhe duhet të fitojnë gjyqin për të fituar lirinë. Momentalisht partinë e drejton Enver Hoxhaj i cili i humbi zgjedhjet e parakohshme për 14 shkurtit, por PDK gjithsesi tashmë është partia kryesore opozitare. Kryetari i ri do të jetë i treti në historinë 22-vjeçare të PDK.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu