• |
ide | kryesore

I jep fund jetës vëllai i Saimir Taullaut, rivalit të Aldo Bares. Dy vjet më parë i vunë tritol në banesë

Arkiva, Lajme, Të fundit

Albert Taullau, 60-vjecari që i dha fund jetës duke u hedhur nga kati i tretë i banesës në Lushnje është vëllai i Saimir Taullaut.


“Sot rreth orës 10:35, në lagjen “Loni Dhamo”, Lushnjë, shtetasi A. T., 58 vjeç, dyshohet se ka rënë nga kati i tretë i banesës ku banonte dhe ka ndërruar jetë”, njoftoi policia.


Rreth 2 vite më parë, atij iu vu tritol në banesë dhe nga shpërthimi pati vetëm dëme materiale.

Kush është Saimir Taullau

Saimir Taullau, i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet zvicerane është arrestuar në nëntor të vitit 2020 në Maqedoninë e Veriut për trafikim të lëndëve narkotike.

Personit në fjalë iu dërgua edhe një kërkesë nga OFL-ja për vetëdeklarimin e burimeve të pasurisë. Duhet thënë se Taullau figuron nga Policia e Shtetit si një person me precedentë të mëparshëm penalë.

Familja e tij njihet si rivale e fortë e Aldo Bares. Në vitin 2005, në sheshin kryesor të Lushnjës, pas daljes së rezultatit të zgjedhjeve parlamentare u vra vëllai i tij, Baki Taullau dhe Saimiri ishte dëshmitar në gjyq, ku akuzoi si autorë të vrasjes, pjesëtarët e grupit të Bares.

Taullau dyshohet se është pjesë e bandës së Artur Dajës, rivale me atë të Aldo Bares, ku mes tyre konfliktet kanë nisur që prej vitit 1997.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu