• |
ide | kryesore

Sekuestrohen mbi 20 mijë euro në Kakavijë, nisin hetimet për 58-vjeçaren

-Instant, Lajme, Të fundit

Një shumë prej 20.080 euro është sekuestruar nga shërbimet e Policisë Kufitare në Kakavijë. Në njoftim thuhet se gjatë kontrollit të ushtruar në një automjet tip “Jeep” shërbimet doganore gjetën në çantën e shtetases L. F., 58 vjeçe 20080 euro të padeklaruarPolicia njofton se shuma e parave u sekuestrua në cilësinë e provës materiale.


Shtetasja L. F. është  proceduar penalisht për veprat penale “Mosdeklarimi i të hollave dhe sendeve me vlerë në kufi” dhe “Pastrimi i produkteve të veprës penale ose veprimtarisë kriminale”.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu