• |
ide | kryesore

Berisha: Juri Kim të kërkojë falje, barin t’ia çojë Ramës se ai e pi!

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Në një intervistë për RTV Ora, ish-kryeministri Sali Berisha u shpreh se nëse merren për bazë shpifjet e kundërshtarëve, çdo opozitë mund ta shkatërrosh.


Berisha shtoi se barin zonja Yuri Kim duhet t’ia çojë Edi Ramës se ai pi një lloj bari dhe se duhet të kërkojë falje për deklaratat e saj.


“DASH e pohon vetë se burimet që më kanë shpallur mua non grata i ka nga OJQ-të rajonale të sponsorizuara nga Soros. Këto janë një makineri e Sorosit që kanë prodhuar shpifje dhe trillime të vazhdueshme. Edhe mediat kanë dhënë informacion, kur këto media kontrollohen nga Rama në pushtet. Po ashtu edhe raportet anti-korrupsion të qeverisë së Ramës.

Nëse merren për bazë shpifjet në kundërshtarëve, çdo opozitë mund ta shkatërrosh. Unë qëndroj në të drejtën time dhe mbroj dinjitetin tim dhe të gjithë atyre që më kanë votuar qysh nga viti 1991. I rikujtoj zonjës Kim se ata shprehjen e barin e ke nga shokë socialistë. Të sugjeroj t’ua çosh atyre, se demokratët nuk hanë bar. Ajo duhet të kërkojë ndjesë shqiptarëve dhe demokratëve dhe barin t’ia çojë Edi Ramës se ai pëlqen një lloj bari dhe ta mbajë me shëndet” tha Berisha.

24 Comments

 1. Fashiteni këtë plagë, fashitni egon, fashitni psiqikën dhe gojën e babait tuaj dhe këtë të fundit mbylleni në azilin e pleqve. Mblidheni mendjen një herë e mirë se keni fëmijë për të rritur, keni edhe lekë e prona për ti justifikuar. Nuk luftohet dot fuqia amerikane me facebook-un e Sali Berishës dhe as me komentet e bishtpëllumbave të doktorit. Më duket se është ende herët që Viçidoli ti shpallë luftë Washingtonit qysh tani.

  Çojeni te azili i pleqve megjithëse edhe nga aty kam frikë se do e flakin në rruge. Dikujt do i vjedhi dominotë, një tjetri do i vjedhë kokrat e viagrës ndërsa ndonjë tjetër do e përgjojë pas dere. Huqi del me shpirtin!

  1. E le pyetur veten pse baba(i pamnohur per ty) s’te ka vene emer?
   Seose bastardet pa emra si ty nuk meritojne emer!

   Pra, para se te cosh ne azil a spital kete plakun, kerko te fusesh ne burg bastardin skizofren te Kristaqit qe ka 8 vjet ne pushtet dhe sapo ka siguruar edhe 4 te tjere!

   1. Oo, NAMUTI, naa! Gjalle qenke!
    Po ku je kane , he burre malcie.
    NAMYTI, malli.
    Ka dale nami se ke vra vedin! Baj gajret, he burre. Burek me gjize nuk ka, por bar ka sa tdush.
    Pranej, NAMUT, bashke me GELBAZEN, banju bashke, e ta po e mposhtni imperializmin amerikan.
    E c’ka asht imperializmi amerikan? Nji tiger prej letret asht. E ka thane prijesi juj SRB-i, kur shetiste kopshtijeve te Nexhmije Hoxhes me cunat e Enverit.
    Hajt se shifna me 2029…

   1. USA flet me anen e perfaqesuesve te saj, e cila ne kete rast eshte Kim. Per ata qe nuk kuptojne institucionet dhe shtetin i cili nuk eshte stan por institucione dhe Kim eshte Ambasadorja e Qeverise (Zedhenesja Zyrtare )dhe rrjedhimisht Shtetit USA. Per arsyetiume te tjera pa buke, hajde bejme greve urie

 2. 21.18 si nuk u lodhe sot duke komwntuar more mjeran,a thua se e rruan kush per ty e sojin tend urrejtes patologjike ndaj asaj qe quhet liri e shprehjes,mendimit dhe demokeaci !
  Ti urrejtes i semure mjekohu se je rende nese nuk paguhesh me perqindje per komentet qe ben.
  Si ka ardhur puna e amerikes tani,turp me vjen ta themi por ndot te vjen !Kane interesat e tyre ekonmike e as qe duan tia dine per demokracine,shtetin ligjor e fjalen e lire !Ndersa ti plehere qe te visje nese thuhej njenfjale pro amerikes tani je bere me amerikan se ata,edhe bar hani ju e idealet nuk i tradhetoni,e ka thene dulla dhe kinezja Kim !

  1. Nuk është kineze kimetja është koreane që hanë mish qeni .buçja e rrugës së Elbasanit që merr dollarë nga EDroga

 3. E verteta eshte se para Sali Berishes duhet te ike Edi Rama,per tradhetine kombetare,duhet te jete e kujdesshme Yuri Kim,duhet te shpallet non grata Soreka e bashke me keto te tre te shpallet non grata
  Sorosi kjo faqe e zeze e ardhur nga kanale te nendheshme si vete rilindja-vdekje e Edi Rrames..
  yuri Kim eshte me mire qe ju te tre te merrni
  plackat e shporruni nga Shqiperia se me djallezite tuaja po heqin Shqiperia e shqipetaret.
  Shporruni hileqare te gjithe!

 4. A ka lidhje mini shengeni rames me kurven koreane si ka mundesi pas çdo skandali te rames kjo buçja kineze del e hap tem tjeter

  1. Skandal Minishengeni ?
   Ne syte e tu prej injoranti e pseudo patrioti , po , mbase eshte skandal.
   Si nuk e kuptoni qe MInishengeni eshte nje hap i ndermjetem per te hyre ne BE ?

 5. A ka lidhje mini shengeni rames me kurven koreane si ka mundesi pas çdo skandali te rames kjo buçja kineze del e hap tem tjeter

 6. Falë Zotit që SHBA nuk e shpalli ‘non grata’ në qeverisjen e tij 2005-2013, se ishte kail ta radhiste vendin në krah të Iranit veç të mbronte Rolling Hillsin. Lajmi i keq është, që është shqiptar dhe na turpëron në faqet e para të gazetave ndërkombëtare. Lajmi i mirë është që është “kalë i ngordhur” e s’ka fuqi as të pjerdhë. E jo më t’i hedhë shkelma amerikanëve!Byrektore neser para shqupit protestoni ne mbrojtje të qenit salih dhe futjani partise vetem keshtu salihu kari kohet per lufte me ameriken

 7. Problemi i shqiptareve nuk eshte Berisha. Edhe Rama nuk eshte ndonje problem i madh se vete e deshen, ia shiten voten per 20 litra nafte dhe ai direkt pas zgjedhjeve ia rriti cmimin duke ia ulur nga 20 ne 15 litra voten. Problemi kryesor eshte sorosiani Basha qe nuk ka bythe as te dale haptas me Sorosin dhe as t’i kundervihet. Mesa duket, detyra e Bashes mbaron me mandatin e trete te Rames. Mandatin e katert Rama nuk ka nevoje as tableje se Basha e ka shkaterruar opoziten. Sa per Yuri Kim, nuk mendoj se eshte aq shume faji i saj sa i sorosianeve qe dominojne ne USA. DASH pasi jep vlersimin me negativ te mundshem per Shqiperine dhe qeverisjen e saj, arrin ne konkluzionin rilindor se “fajin e ka Berisha”. Nese Berisha eshte ashtu sic e pershkrujne, le t’i cojne provat ne KAPS dhe ta cojne ne burg, ne te kundert e ka vendin ne parlament. Por me sa duket ose nuk kane prova dhe bazohen ne trillime gazetash dhe gazetaresh te tipit Meri Baze e Carlo Bollino, ose kane frike se pas kesaj e ka rradhen Rama. Ekzoston edhe nje mundesi tjeter (gje qe eshte me e mundshme) Berisha eshte bere pengese per planet e Sorosit ne Ballkan dhe per kete arsye duhet larguar nga vendimarrja. Saper korupsionin e Berishes, Kim nuk tha asgje as per Dakon dhe as per aleancen Doshi-Rama gje qe e tregin qartas mashtrimin qe kerkon t’iu shese Kimetja shqiptareve si reforme ne drejtesi. Gjithsesi te nderuar bashkatdhetare, jemi ne kushtet kur na vjedhin, na shtypin, na vrasin… ama jetojme ne demokraci dhe fajet na i ka Berisha per cdo gje qe shkon keq

  1. O klluf, ai thonj papremi me kartele Paulin Ramazani, nuk i vjen as te bolet “malokut” Sal si per nga inteligjenca ashtu dhe nga karakteri.

 8. Ed Droga >Thaci >Vucic

  Ed Droga do hyje ne histori te tradhtaret e tjeter dhe do te zere faqen me te zeze se historise.

  E gjithe kupola e bandes jane drogmene. HAHAHA! Bej hesap, Milva duke i bere reklame droges.

  Qe droga eshte monopol shteti kjo nuk diskutohet, po ti o Sal publikoji LIVE STREAM cdo llum te bandes se qeverise.

  Nuk ka nevoje ti marri vesh Shqiptari me se dihen, por tregoja botes edhe Amerikes se Sorrosit.

 9. E shioj si nje hap shume te zgjuar qe edhe Basha te jape doreheqjen dhe Opozita te rinovohet, ndryshe nuk i dilet kesaj mostre!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu