• |
ide | kryesore

Kur do përfundojë helmimi i Fierit? Subashi-banorëve: Edhe pak ditë!

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kreu i Bashkisë së Fierit, Armando Subashi i ka kthyer përgjigje Lulzim Bashës për katastrofën mjedisore në Fier, ku prej 4 ditësh plehrat po digjen duke krijuar një re gjigande tymi mbi qytet që helmon banorët. Mes rreshtave kuptohet se situata do të zgjasë ende disa ditë për banorët e Fierit.


“Edhe pak ditë dhe historia e plehrave për Fierin në atë fushë 70 vjeçare do të marrë fund njëherë e përgjithmonë” shkruan Subashi, ndërsa gjen kohë të japë përgjigje për kundërshtarët politike, në një situatë kur ndërhyrja e bashkisë është jetike për shëndetin e qytetarëve.


8 Comments

  1. Ky eshte kulmi. Helmimi do mbaroje per disa dite thote hajvani. Shkurt, fieraket le te vdesin se i zevendrdojme me bangladeshas

  2. O qurrash i bashkise,mekatet dhe vjedhjet qe ke bere ti ne bashkine fier nuk t’lajne vjosa semani dhe gjanica,Si ke surrat ti mor krye muti Fierit dhe na del neper ekrane ,qe ke helmuar te gjirhe fieraket,po ne te njohim mire ty mor krye kurve,mos harro se ne kete toke do t’i lashe te gjitha

  3. A e mbani mend para disa vitesh kete funderrine ? Si legen rrugesh qurravitesh per ndonje kocke dhe ndonje ofiq. Ja ofroi veremliu Edrama. E hengri jo me luge, por me garuzhde. Nese fieraket jane njerez ti shkojne ne zyre e ti shkulin koqet ketij mutit, nese jo le te mbyten ……..

    1. Ti E, loqja e Pd-se. Kryebashkiaku i Fierit e ka bere qytetin kopsht me lule. Po ju vazhdojeni hani mut nga i Saliut dhe i Lulit se ju bene mire nga shendeti

  4. E tmerrshme cfare po kalojne Firaket , po i helmojne ato qe ju kane dhene voten , keto pasoja mund te ndihen me kalimin e kohes , e pakuptushme qe nuk protestojne ju eshte vu ne rrezik jeta e femijve e te moshuarve e te gjithve dhe rrijne si lapera pa ba ba za ka dhe maskarej komunista femije komunistash e soj sorollop qe i justifikojne keto hajduto kriminela

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu