• |
ide | kryesore

4 viktima dhe 219 raste me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut

-Instant, Lajme, Të fundit

Gjatë 24 orëve të fundit Maqedonia e Veriut ka realizuar 4, 713 teste, prej të cilëve kanë rezultuar pozitivë 219 persona.


Ministria e Shëndetësisë bën me dije se katër pacientë me koronavirus kanë humbur jetën.


Gjithashtu autoritetet shëndetësore njoftojnë se 30 pacientë janë shëruar.

Ndërkohë numri i përgjithshëm i personave që kanë humbur jetën nga Covid-19 ka arritur në 5, 501.

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu