• |
ide | kryesore

Analiza fjalë për fjalë/ Rama renditet hapur pro Vuçiçit dhe kundër Kosovës

-Instant, KryesoreEdi Rama e ka kapërcyer ylberin. Më në fund ai ka marrë një qëndrim hapur për dialogun Kosovë -Serbi duke amnistuar plotësisht qasjen e mikut të tij Vuçiç dhe duke fajësuar palën kosovare për gjithçka që nuk shkon.

Akuzat e kryeministrit të Shqipërisë, do të konsideroheshin të rënda edhe për një intelektual të pavarur dhe jo më për një shtetar. 

Në një reagim në Facebook, kundër komenteve negative që kanë shkruar shumë lexues kosovarë në drejtim të tij, ai e akuzon Prishtinën se e ka kthyer dialogun një një monolog patriotik, ai e kritikon atë se po i përdor bisedimet e Brukselit për politikën e saj të brendëshme.

Pra mëkatet e dështimit të dialogut Rama ia lë palës shqiptare (lexoi te nenvizuara me bold ne linkun poshte) gjë që tani më nuk e kanë bërë kaq qartë dhe kaq në mënyrë ekspilicite asnjë nga kanceraritë e SHBA dhe BE. 

Madje ai shkon dhe me tej duke thënë se është prej 8 vitesh dëshmitar i humbjes së respektit të ndërkombëtarëve ndaj Prishtinës zyrtare.

Lexo me tej:

Rama: Respekti dhe durimi i ndërkombëtarëve me Prishtinën po soset

Pasi thotë këtë kryeministri ngre edhe një pyetje: “A mundet të zgjidhet çështja e madhe e njohjes së Kosovës nga Serbia, duke e thelluar më tutje deformimin e madh disavjeçar tashmë në Kosovë, të bërjes së politikës së brendshme të Prishtinës politikë të jashtme të Kosovës dhe anasjelltas”? 

E pikërisht tek kjo pyetje del qartë anësia e Ramës përkrah Vuçiçit. Sepse në fakt problemi i mosnjohjes nga Serbia nuk vjen për fajt të Kosovës, por për shkak të një qëndrimi të prerë të Beogradit, të zyrtarizuar dhe të afishuar ngado: për të mos e njohur kurrë atë që e konsideron ende si “krahinën e vet autonome”.

Le të thotë publikisht Rama se cila do të ishte mundësia që Serbia ta njihte Kosovën, përpos planit të ndarjes të mbështetur edhe prej vetë atij dhe po ta zbulonte atë, pastaj le të fajësonte Prishtinën se s’po di ta gjejë rrugën.

Por, duke e lënë barrën e mëkatit në anën e Shqiptarëve, duke qenë më i ashpër me Kosovën edhe se vetë SHBA e BE, kryeministri Rama ka zgjedhur anën e Vuçiçit.

Natyrisht ai nuk e bën kot këtë. Ai nuk do as të thithi mbi vete ofendimet e patriotëve dhe as të humbasi pikë mes shqiptarëve. Por ai ka tashmë një paln për të sunduar Ballkanin përkrah presidentit autokrat serb. Dhe për këtë i duhej një aleat kokëulur e i bindur në Prishtinë, mundësisht edhe i kërcënuar nga gjykata speciale e Hagës.

Që kur e humbi këtë shanc, që kur në Kosovë pushtetin e mori Albin Kurti, planet e Ramës u tronditën. Për një kohë të gjatë ai vuri në punë të gjithë makinerinë e tij të propagandës për të sulmuar Vetëvendosjen dhe Albin Kurtin.    

Rama tallet keq me Ramush Haradinajn/I tha Merkelit e Macronit: “Nuk më ha…për ta”

Tani, më në fund, doli hapur dhe vetë. Qëllimi i këtyre deklaratave që kritikojnë Prishtinën zyrtare dhe amnistojnë pozicionet intranzigjente të Beogradit në dialog, përbëjnë një strategji të menduar mirë. Ato duan të defaktorizojnë qeverinë Kurti në bisedimet e Brukselit dhe të krijojnë ndërkombëtarisht përshtypjen se Albini nuk është një partner i denjë. 

Rama e ka kuptuar tashmë se qeverisja e VV është diga që i pengon planet e tij të përbashkëta me autokratin serb për të sunduar rajonin dhe zgjatur pushtetin e tyre. Prandaj ai ka filluar sulmet kundër atyre “që bëjnë monolog patriotik duke e përdorur atë për qëllime të politikës së brendëshme”. Dhe ai po e bën këtë pa pikën e gajles se, intersi personal i denigrimit diplomatik të Albin Kurtit po kryhet me çmimin e fajsimit të Kosovës në raport me një vend që as nuk ka ndërmend ta njohë me çfardolloj çmimi.

©Lapsi.al64 Comments

 1. YMER GELBAZA DHE BLEDI MANE PO MASTUBOJN AFER PALLATIT TE ARMINA MEVLANIT AFER KOSHAVE TE PLEHRAVE-VIDEON DO PUBLIKOJ KOL SALLAKU SKYPE NE SKYPE thotë:

  NJE SHENIM BRILANT STAFI I LAPSI.al E KENI ZBULUAR CULLAK BIRIN E KRISTAQIT HAHA ,BILES PER TE ARGETUAR ALEXANDER VUCICIN EDI RAMA E KA ANGAZHUAR YMER GELBAZA KELLIREN DHE BLEDI MANEN PER TJA FUTUR KARIN NE BYTH ALEXANDER VUCICIT DHE BATON HAXHIUT

  1. Ish ministri i Drejtesise se Haradinajt, Selim Selimi, thote:
   – Kur Macron i tha Haradinajt, Hiqe ate dreq takse dhe mer vizat per kosovaret, Ramushi u pergjigj:
   – Ti kqyr punet e tua, se nuk me rruhet Luli per ty.
   Pra Rama, nuk rren, o trushkulur, po ju trapa keni me mbet pas magjarit Haradinaj dhe komunistit Albin…

    1. Uaaa e the edhe kete mooo. Mos here tjeter se keto jane llafe te pista dhe mamaka nuk ti ka qejf..Ajo ka qejfe te tjera..

  1. Edi Rama mashtroi ne mes te Beogradit o sufllaqe. Ajo skene ishte e parapergatitur ne marreveshje me Vuqic. E gjithe kjo histori ka kohe qe ka filluar. Planet jane bere qekur Rama mori kryesimin e opozites ne vitin 2005 me ate parullen e famshme “Nje pallat nje vote”.

  2. Ja perplasi te vertete lakuriqe ne sy…i beri per nje lek
   Hahahahahahaha

   Ik mer pallosh

   Po pse ashtu behet politika per kosoven, tu pellet si gonar mes beogradit per show personal??

   Mos ki asnje bente, show I rames eshte pjese e strategjise kunder kosoves.

   Po ca te te thush ty, ti je nje gjys sufllaqe e prishur nga I nxehte

   Diarre

 2. Problemi eshte qe Albini me gjithe ndihmen e nje taborri komunistesh profesioniste nderkombetare nuk po ja del te kete as cerekun e ndikimit qe ka Rama. Duke pranuar cdo gje qe thuhet per Ramen ne kete shkrim, duhet thene edhe qe qasja e Albinit eshte komplet bajate, nuk po ngjit askund dhe po ja lehteson punet ciftit te tmerrshem te autokrateve qe duan te sundojne ballkanin per interes te bandave qe i mbajne te dy ne pushtet. Kosoves i duhet nje lider inteligjent, i ri te pakten ne metoda, por pse jo edhe ne ide. Besoj dhe popullit duhet t’i kete ardhur ne maje te hundes me lideret ose te nenshtruar ose arrogante qe ka prodhuar ne 20 vite. Per fat te keq Rama ka pushtetin, eksperiencen, karizmen dhe ndikimit i mjaftueshem qe mos i rruhet me per asgje. As qe te dali publikisht dhe qartesisht ne favor te Serbise. Albini deri tani eshte komplet deshtim.

  1. @Neri po te ishte Rama lider me eksperience, nuk do te dilte kurre kunder Kosoves dhe ne krahun e Serbise pavaresisht si jane sjellur apo si sillen udheheqesit ne Kosove. Ne kete strategjine qe ka zgjedhur Rama, fituesi i sigurt eshte vetem nje: Serbia. Sahere qe shqiptaret kane qene te perqare, ka fituar Serbia. Keni pare ju ndonjehere Vucic te dal kunder interesave te serbeve, qofte ne Bosnje apo kudo tjeter?
   Ne planin afatgjate, vetem injorantet e te padijshit mendojne se Shqiperia do dal mire duke mbajtur krahun Serbise e kundershtuar Kosoven! Kfjelluni o te gjore e mesoni diqka nga e kaluara jone!

 3. O Rilindas zombi te spiropalizuar a ju vjen mire qe mbreti juaj narkoman me citjane rri bythe e breke me miqte tane historik Serbine dhe Turqine dhe nga ana tjeter i fut trapin Kosoves.

 4. Romës I hani palloshin e skuqur ju të Lapsit që ja deformoni çfarë ka thënë.
  Po mirë që jeni ju, sepse pa lapsin, Rama kurrë nuk fitonte zgjedhjet e 2025. Pale ato të 2029. Po deri atëherë lapsi do jetë thyer…

 5. Pse nuk e thoni dhe anashkaloni faktin që si Rama dhe si Vuçiç kanë mbështetje të fuqishme të SOROS-it? Të dy e kanë kapur dhe betonuar pushtetin me ndihmën e vyer të kësaj organizate. Neo-Jugosllavia është projekt i vjetër i këtij fondacioni për të vendosur qendrën e pushtetit të Ballkanit në Beograd dhe nga aty ta influencojë dhe drejtojë rajonin.

  Rama dihet prej shumë kohësh që është antishqiptar i tërbuar dhe ka urrejte e neveri për këtë Komb. Pak rëndësi ka nëse është në Kosovë apo në Shqipëri.
  Dhe normalisht që përqesh politikanët Kosovarë se në syrin e tij janë inferiore si gjithë Shqiptarët e tjerë.

  Sa për Albinin, është i destinuar të dështojë, prej faktit që është një neo-marksist me ideoligji të provuara që dështojnë plus që është i rrethuar nga sorosista të cilët në kohën e momentin e duhur do i binden fondacionit dhe jo binit.

  Për sa kohë në Shqipëri e djathta është e përgjumur dhe nuk rimerr politikat dhe parimet e nje partie realisht të djathtë çështja Shqiptare do njohi ditë edhe më të këqija….

 6. YMER GELBAZA KELLIRA -KRISTAQ RAMA E KISHTE VEGLEN ME TE FORT SE EDVINI-GREGU ESHTE I KRISTAQIT JO I EDI RAMES-TEMA thotë:

  YMER GELBAZA KELLIRA DHE BLEDI MANE PO JA FUSIN KARIN NE BYTH FRROK CUPIT DHE CARLO BOLES BOLINO

 7. Per te ndihmuar Vucicin dhe ofenduar kosovaret Rama behet gjoja idhtar i flaket i ShBA dhe Europian ndersa per te vjedhur zgjedhjet dhe pasurite e shqiptareve as i rruhet Loli as per Kimin e as Luigjin. Demagog i peshtire.

 8. Te gjithe keta qe flasin per Albin Kurtin se paska deshtuar apo do deshtoje, pikerisht katandisja e Rames ne kete fare derexheje me shkrime kaq te gjata duke treguar arrogancen flet qarte qe Albin Kurti eshte ne rrugen e duhur! Dhe sic i tha Ramushi, nuk u ha luli per ty o Rame!

 9. Thua se dialogu Kosov-Serbi mvaret vetëm nga shqiptarët e Kosovës. Përdorni google translate dhe hyni në portalet serbe që ta kuptoni urrejtjen e serbëve ndaj shqiptarëve. As 0,1% e serbëve nuk jan të gatshëm që t’a njohin Kosovën. Ata edhe sot po luajn me kufomat e shqiptarëve të ciët i vran në Kosov, ata ishin vëllezërit dhe motrat tona. Po që se Serbija pranon fajin, kërkon falje, i kthen kufomat, vetëm atëherë ngjallen shpresat për sukses të dialogut dhe njohje. Definitivisht Edi Rama ose është tradhtar ose i pa ditur. Shqiptarët e Kosovës dhe shqiptarët në përgjithsi, nuk jan aq naiv sa mendon Edi Rama.

  1. @Kosova

   Kemi të njëjtën urrejtje ndaj Serbëve, pa merak. Po kur Albin Kurti vendosi të hyjë në politikën e përditshme në Shqipëri futi një thike përçarëse mespërmes shqiptarëve. Zheni i paparë është.

 10. Te te thote nje idiot Dostojevski “komunist”, qr ketij muhabeti:). Kosoves ja premtoi Makroni vizat po te benin demarkacionin me Malin e Zi. E bene demarkacionin dhe morren leshte, sic mori Ramazani jot “hapjen e negociatave per te 5-en here”.

  Dhe sa per dijenine tende o klluf patronazhist, Rama jo qe te rren, por te felliq ne rrena. Te gjitha premtimet qe beri i dolin rrena se nuk mbati asnje. Dhe e fundit, Rames nuk i del inati me Haradinaj se i tha Rames ” Ti mos me rruj karin” ne sy te gjithe atyre te tjereve sepse ky nderhynte si skuth.

   1. E kam degjuar nga Haradinaj ne nje interviste o Maloqe. Mbase te kujtohet kur e hudhi ne gjyq ky kari jone Haradinajn dhe pastaj si bythqim qe eshte e terhoqi padine.

     1. O pidhropsh, kam qene i fshehur te pidhi satom dhe ne sfond ishte intervista e Haradinaj-aty e nigjova. Sa ju dhimset Paulini mer ju qifsha baxhellat rilindase.

 11. Rama ka të drejtë. Sado histerik të bëhen disa, është fakt që politika e jashtme e Kosovës ka marrë për mbrapsht sapo drejtimin e ka marrë në dorë Albin Kurti. Pasojat po shihen që tani (Kosovarëve ju duhen visa me shku në banjo) por do shihen edhe më shumë në vitet ne vazhdim.

  Për të përfunduar, motrën e vogël në gop të gjithë atyre që nxjerrin hale nga goja me gjuhën Shqipe të përçudnuar.

  1. A quhet shqipe e perçudnuar kur shan Ramazanin? Nese po, te qifsha Paulinin o Maloq. Nese jo,te fala ne gop gjithashtu gjithe motrave qe ke, pa te harruar dhe mamkën?.

   1. @1×2

    Motrë e vogël që ke, beji shumë të fala. Kujdesu mos të ulet në karrige se i dhemb akoma. Hajde të fala.

    1. O Myloqe:), o rilinds bythqim LGBT-ist, ti shif sumen tate kur ulesh ne karrige. Te “falat”, “pershendetjet” e “rrespektin” e gjithe motrave dhe grave te patronazhistave si puna jote j’ua bejme deri ne infinit.

     Se mos harroj, te te pershendes aty ky te dhemb me shume: ” Te qifsha Ramazanin” o Myloqe (bolja ime):)

     1. Ç’ke që nxehesh mer lal? Vetë e kruan pastaj vete e nxehesh si morr bythe kur ta kthejnë me të njëjtën monedhë. Gjithsesi, i meriton ca përgëzime sepse e ke arrit drejtshkrimin e klasës së katërt. Dhjetë me lavdërim.

    2. Me i qete te jesh ti mer burre a gru ca je, se jo te gjithe ketu jane “kapacitete” si ty. Ky eshte portal, gazete, nuk kemi hyre te komentojme tek akademia e shkencave te shokut Skender:). O Maliq Maloqu, nese sheh postimet e tua, je ti i pari qe kur te mungojne argumentet fillon me sharje prej minishengenisti me “motren e vogel ne gop”.
     Kshu qe, ajo qe the me pare, shkon e tera per ty. Vete e kruan i pari shan dhe kur ta kthejne me te njejten monedhe, nevrikaresh e nxehesh e te ngjitesh si patronazhisti pas kepuce.

     Po bej nje perjekje per te arrit drejtshkrimin e klases se peste me pershendetjen :”Te qifsha Ramazanin” o Myloqe Maloqu!

  2. @Maloku, nuk eshte teme diskutimi suksesi i politikes se Albinit, por politika e Shqiperise perkatesisht Rames ne raport me Serbine dhe Kosoven. Ne kete mes, Rama dhe asnje lider i Shqiperise nuk duhet te dal kunder Kosoves dhe perkrah Serbise sepse eshte strategji qe qon vetem tek nje rezultat: fitues Serbia, humbes Kosova dher Shqiperia. Rames mund t’i duket qe per momentin strategjia e tij e open ballkan po i sjell perfitime, por ne planin afatgjate, kjo do te jete e demshme se pari per Kosoven por pashmangshem edhe per Shqiperine, pra me nje fjale per interesat shqiptare.
   Mos-marreveshjet qe Rama mund t’i kete me udhehqesit e Kosoves, duhet te zgjidhen prapa dyerve te mbyllura. Keni pare ju ndonjehere Vucicin te dal kunder interesave te serbeve?

   1. @Toni

    Nuk ju heq asnjë presje atyre qe shkruajte. Të dyja palët, Kosovarët përpara më vonë Shqiptarët, humbim nga kjo.

    Ku është shkaku? Shkaku kryesor është futja e Albin Kurtit në politikat e përditshme të Shqipërisë duke marrë krahun e Sali Berishës dhe Ilir Metës. Rama ka që tetë vite që është në përballje jetëna vdekje me ta. Dhe kjo është politikë e brendshme e Shqipërise që Albin Kurti nuk duhej të përzihej në asnjë mënyre. Pse? Sepse për mirë apo për keq si Rama si Berisha me Ilir Metan kanë pas gjysmën e Shqiptarëve. Dmth ishte komplet e parashikueshme që ndërhyrja në punët e brendshme Shqiptare në ketë ambjent kaq të polarizuar do shkaktonte një përçarje edhe më të madhe mes Shqiptarëve. Është aq e parashikueshme sa duket sikur është bërë me dashje nga Albin Kurti.

    Pas kësaj ndërhyrje të Kurtit (të kujtohet kur Rama pyetej për Albin Kurtin përpara zgjedhjeve dhe nuk fliste?) nuk ka më komunikime mes qeverive. Dhe prandaj ndodhin këta që ndodhin.

 12. Na lodhet me keto fleterrufete e sfilitura patriotike. Bota shkon ne mars e ben makina me bateri, ne akoma vazhdojme baladat patriotike me cifteli. Ooo ?‍♂️

  1. Po gari po, patriotike te duket se po zihemi a eshte Tesla shqiptar a serb e jo se behet fjale per ceshtje me madhore qe minishengenistat e sotem dhe Popovicet e djeshem lumturohen te jen vasal te Serbit.

 13. Shkëlzen Berisha, njeri me gjyshe serbe të pastër, me gjyshe përzierje shqiptaro- bashnjake te Plaves, me fëmijë motre të përzier shqiptaro- boshnjake, i kompleksuar nga origjina e tij tërësisht jugosllave (dajës së vet i kanë pas thirrë Gim jugosllavi në Tiranë), ka disa ditë që përpiqet në portalin e tij të distancohet nga raca e tij, me një kompleks inferioriteti, që e kanë zakonisht gjithë “nacionalistët” ballkanas, që kanë gjak të përzier.

  Rastet e nacionalistëve serbë që bënë maskara në emër të Serbisë mbi popujt e tjerë nga kishin vetë origjinën, janë të shumta. Aty përfshihet dhe Karaxhiçi, që ngjan aq shumë me Sali Berishën jo vetëm nga pamja

 14. YMER GELBAZA KELLIRA KA FUT KARIN NE BYTH LAL DHJERIT DHE EDI RAMES DHE KOL SALLAKU SKYPE thotë:

  YMER IK ANDEJ SE ESHTE DUKE TE PRITUR ME BYTH HAPUR FRROK CUPI DHE FUTJA KARIN NE BYTH SE PASTAJ ESHTE DUKE TE PRITUR EDHE BLEDI MANE ME TA BERE NJE GOJORE PASTAJ

 15. Jam Stalini ,kam ca kohe qe nuk kam komentuar,jam shume i lodhur, me shkoj jeta vetem ne orgjira duke ja shkerdhyer fisin rilindesve,tani jam i zene me gruan dhe vajzen e M B ,M N ,K B, F C dhe me Rudina Xhungen po i kalojme pushimet ne jale,eshte i ftuar edhe Sokol Balla qe ti fusim nje rrip nga mbrapa.

  1. Ne Dukat, o ne Dukat
   Qihen burrat edhe grate
   Hapet pidhi del kopili
   Dhe ja vune emrin Stalini.

   ……………………………………………..
   ……………………………………………..

   Nje zjarr i madh na kish rene
   Nje dem i madh na kish ngjare
   Ne katundin Dukat
   Ishin djegur shtate gomare

   Dhe Stalini duke bredhur
   Neper pyll duke u hedhur
   E gjeti gomarin e tij
   Kur koqet i ishin djegur

   Me ne fund e gjeti gomarin tek rrusht
   Dhe po i binte kokes me grusht:
   -Ah pulisht te kame munduar
   Me ullinj te kame ngarkuar
   Ne Vlore te kame cuar –

 16. Jugun ja shiti Grekut, Kosoven Serbit, Shqiperine shejtanit. Vetem e vetem te rrije ne pushtet djalli me brire.

  Tradhtari i poshter.

 17. Poezia ‘KUAJT, e autorit Gjek Marinaj

  Tërë jetën duke vrapuar rrimë

  Shohim veç përpara
  Ç’bëhet prapa s’duam t’ia dimë.
  Ne nuk kemi emër
  Të gjithëve kuaj na thonë.
  Nuk qajmë,
  Nuk qeshim;
  Heshtim,
  Dëgjojmë;

  Hamë atë ç’na japin,

  Ecim nga na thonë,

  Asnjë nga ne s’është mendje hollë.
  Kush qe kalë mbreti,
  Posti qe i lartë
  Kush qe kalë princeshe
  I bënë shalë të artë
  Kush qe kalë fshatari
  Pat samarë me kashtë
  Kush qe kalë i egër
  Tërë jetën fjeti jashtë.

  Po qemë dhe mbetem kuaj, para njeriut…!

 18. `Pse mos te dale ne krah te Vucic ? A nuk po ndjek edhe ky ndaj shqiptareve po te njejten poliike

  te ideuar prej nje shekulli nga akademia serbe per shpernguljen e shqiptareve nga trojet e vetta ?

  a NUK JKANE POLITIKAT E TIJ QE VETEM GJATE DY MANDATEVE IA ARRITI TE SHPERNGULE NGA

  SHQIPERIA MBI 500 MIJE SHQIPTARE KRYESISHT TTE RINJ E TE REJA E ME SE SHUMTI TE

  OPOZITES ?

 19. Nuk e rruan pallen kryeministri Rama nga sherbetoret e shqupit . Mund te filloje te rruaje nje qime nga palla nese albin zgjidhet kryetar I shqupit.Madje edhe keto shkrime duket se duan te krijojne atmosfere mikpritese per albinn tek shqupsat qe kur te filloje konkurrenca midis lulit dhe albint ata te perkrahin albin.Nejse cja qi robt e fisit edhe krejt paraardhesit spihunave te serbit ,rusit edhe antishqiptareve te tjere.

  1. Diplomacia e Edi Rames?! Diplomaci quhet kur behesh vella me vrasesin e vellait tend?! Ore mire Kosova nuk arrin qe ta kuptoje “diplomacine” e tij minishengeniste, po Mali Zi qe jane sllave dhe vellezer me Serbine qe nuk pranojne te futen ne shengen ballkanik,tanime open ballkan dhe neser mbase nje terminologji tjeter?! Diplomacia eshte kur ben perpjekje te orientohesh nga perendimi e te futesh ne Europe e jo te krijosh aleanca fasade me emra qe nuk zene dhe qe ja nderrojne njehere ne vit? Pjese e minishengenit ishte assistenca ne katastrofa, por vellezerit e Kosoves na erdhen ne ndihme si ne termet si ne zjarr. Nuk erdhi as serbi as maqedonsi. Te ka marre muti trute o minishengensit se shalet po e po. Ju keni problem se nuk vini trurin tuaj ne pune fare por ja keni deleguar Mulla Omarit te mendoje per ju. Dhe cfare thote Mulla Omari, ju pronto!.

 20. Bregoviqi i cili hapur i ka dal në krah Serbis në luftën kundër shqiptarëve në Kosov, i cili ka mbajt koncert në Greqi kundër bombardimeve të NATO-s më 1999, i cili e nënqmon nënën Terezë, të ftohet në një fest në Shqipëri dhe t’i përqaj shqiptarët. Për Bregoviqin këndimi në Korqë është një gjest patriotik në favor të Serbis. Rama edhe kësaj rradhe e pret me krah të hapur siq e priti para disa viteve në Tiran. Rama e mirëpret edhe iden e Vuqiqit për favorizimin e Serbis në ballkan dhe anashkalimin e plot të Kosovës. Historija po përsëritet që nga Esat Pasha e deri sot me Edi Ramën, dallimi është aty se Avni Rrustemi nuk jeton më!

 21. Edi Rama,është kokrra e budallait!
  Lidh pakt bese me serbët??…..?????
  Edhe idhulli i tij Buzaçi i Gjylos, bëri pakt me ta por prej tyre dhiste gjak derisa ngordhi!
  Ka një rregull kur do të bësh pakt me Qoftëlargun….mos bëj pakt!
  Ed kullufi e paska harru…..

 22. Te dy jon njoni mo sumshklym se tjetrit,I hongshi ate qe nuk thuhet gjithe shqipetareve o sorraxhinj te qelbur

 23. Pallate, vila, miliona e makina luksoze/ ‘Sikleti i madh’ që po kalojnë Berisha, Basha e Kryemadhi, pasuria ‘e çmendur’ që duhet të justifikojnë si kusht për të hyrë në Parlament,vazhdoni hani mutin e vaksinuar të salih karaxhic berisha

 24. Po ashtu Berisha, siç kanë dalë faktet, ka arrestuar mjaft veprimtarë të rezistencës së armatosur të Kosovës, të tjerë janë arrestuar në Serbi, sapo kanë ikur nga Shqipëria. Kurse të tjerë si Remzi Hoxha u torturuan e u zhdukën pa lënë gjurmë, as sot e kësaj dite. Në 1995, Shqipëria e Sali Berishës furnizoi me naftë Jugosllavinë e Sllobodan Millosheviçit, që ishte nën embargo nga OKB.

  Berisha ka deklaruar se e ka bërë për të furnizuar kosovarët me naftë.Komentues të albinit islamiket e xhihadiste kane nje jave qe hajne mut serb e islamik per te mbrojtur albinin

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *