• |
ide | kryesore

Covid bën kërdinë në Kosovë/ 36 viktima në 24 orët e fundit, mbi 1600 infektime të reja

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

36 persona kanë humbur jetën në Kosovë në 24 orët e fundit nga Covid-19. Edhe sa i përket infektimeve, Kosova vazhdon të regjistrojë shifra të larta, plot 1630 raste në 24 orët e fundit.


Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike informon se nga 11.017 testime, 1630 qytetarë kanë rezultuar pozitivë me virusin COVID-19. Sipas raportit ditor, 61 pacientë janë në kujdes intensiv, ndërkaq 1.060 janë duke u trajtuar me oksigjeno-terapi.


Po ashtu sot është regjistruar një rekord viktimash ku në 24 orë 36 qytetarë nuk e kanë fituar betejën me Covid-19. Ky është numri më i lartë i viktimave i regjistruar deri tani në vend.

Në total numri i rasteve aktive është 26.575.

4 Comments

  1. te vlersosh ralitetin dhe largohesh nga padrejtesija nuk do thot humbje por shpetim mundesi,pajtimi mirkuptimi vijimi te normalitetit thotë:

    te vdesin 36,persona nga semundje te te ndrysheme ne 2 milion banor eshte normale por te genjesh eshte jasht normalitetit se kur kuptohet populli ta ben ta tau,perse si japin debatet neper bote kunder vaksines,dhe pasaportes se saj perse si japin grevat,masive qe u zhvilluan sot ne greqi ,franC,ku poliCija i bashkohet popullit apo greqi ku mjeket len punen dhe nuk pranojne tu behet as bejne askujt vaksinen,,ne ne kushtetut e kemi shteti buron nga populli dhe i perket atije ,shpreh dhe mbron interesat tona,nese shteti tejkalon ket korrniz,ateher nuk quhet me pushtet as shtet,por armiq te popullit ,nese vazhdohet keshtu ,pushteti ne kosov shqiperi po i bejne popullit obligim vetmbrojtjem me gjitha sakrifi Cat,tani gjithCka ka dalur ne shesh ,dhe se han kush me sapunin per djath,le te guxojn edhe pak te tejkalojn vijen e kuqe dhe te shohin fundin e tyre tragjik,nese duan te mbysin dike me par te mbysin veten e tyre,dhe te pafajshmit ti lene te qet,keshtu i shoh zhvillimet ne konteksin global,te ashpra shperthyese ,por jo pa pergjegjsi per autor dhe aktor,,vet ZOTI BOTNAVE DO TI NDESHKOJNE KRIMINELET,tani i zgjuan popujt prisni tu ndollin e paimagjinueshmja,,ju te keqes i dini vetem emrin por jo fundin,ate qe skeni fuqi ta ndalni dot,

  2. o ju qifsha trute ju qifsha, ktu thoni jo qeveria i mcef numrin real te vdekjeve, ne kosove kur ju jepet reali, jo po sjan asigjo etj etj

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu