• |
ide | kryesore

Deklarata/ A do shkojë Rama të betohet te Ilir Meta

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kuvendi votoi në fund të legjislaturës së shkuar shkarkimin e Presidentit Ilir Meta.

Po tashmë që në Meta është ende në zyrë, çfarë do të bëjë Rama dhe qeveria e tij?


A do të shkojnë të betohen përpara personit që e kanë shkarkuar ashtu siç e kërkon kushtetuta?

“Për sa kohë është në zyrë… Unë nuk jam zënë me të. Ndarja ime me të është e pakthyeshme” – tha Rama në Opinion. ©LAPSI.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu