• |
ide | kryesore

Yuri Kim uron Ramën: Mandati i tretë historik, gati të punojmë për të forcuar demokracinë

-Instant, Lajme, Të fundit

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka uruar kryeministrit Edi Rama për nisjen zyrtarisht të detyrës së qeverisë. Me anë të një postim në Twitter, Kim thotë se pret të punojë intensivisht me vendin tonë për të forcuar demokracinë, sistemin e drejtësisë dhe biznesin.


Kryeministri Edi Rama dhe ministrat e qeverisë u betuan sot tek presidenti Ilir Meta. Pas betimit në Presidencë, Rama organizoi edhe mbledhjen e parë të qeverisë, ku u morën 16 vendime të rëndësishme. Mes tyre spikatën ai për punësimin e kampioneve olimpike të Kosovës te Forcat tona të Armatosura, krijimi i Agjencisë për Mediat dhe Informimin si dhe shpërblimi me pagën e prindërve të tyre deri në moshën 18-vjeç të fëmijëve të mjekëve dhe infermierëve që humbin jetën nga COVID-19.


36 Comments

  1. Ore bastard, do t’ia japesh thesin me miliona $, € (te korrupsionit, vjedhjeve, krimeve etj.) kesaj lekurverdhes koreane apo si e ke hallin?!
   Kjo, nuk te ndahet nga zyra, pa i marre parate qe i ke premtuar, KAQ!

 1. Se si mund te bashkepunoje per forcimin e demokracise dhe shtetit te se drejtes nje qeveri e lidhur koke e kembe me krimin vetem Juri Cimka mund te na e shpjegoje

 2. Urime qeverise se krimit dhe gjithe drogmeneve dhe ndertuesve mafioz, gjithe dashuri nga Kim si dhe urime edhe qeverise se Afganistanit qe u shkerrmoq per 24 ore si qeveri hajdute e qe mbeshteste fort Ameriken.

 3. Uro shoqja Kimete uro se keshtu te do partia .Te dy ambasadoret me ngjyr te verdh ( Kinez , korean ) Lu e Kimetja jan komuniste ne cdo qelize te trupit

 4. Zj. Ambasadore te lutem, jo deri ketu tallja me ne. Qe ta uroni dakord, qe te bashkepunoni per interesat tuajea dakort, por qe te thuash po punojme per forcimin e demokracise, sistemin e drejtesise kjo eshte
  teper. Deri ketu nuk mund te shkoje cinizmei e sarkazma. Si mund te forcohet demokracia duke vjedhur
  votat, duke shantazhuar e blere opoziten, duke krijuar sistemin famekeq te patronazhisteve duke rritur
  korrupsionin e duke xerruar llogaridhenien, duke keqtrajtuar njerzit e thjeshte e duke perkedhelur oligarket e kriminelet. Ja nje shembull i thjeshte> Per nderimin e nje shtese kati pa leje denimi eshte 15 vjet burg
  dhe shembja e katit e gjobe ndersa per vrasjen e 5 veteve te dokumentuar lirohen me 1o vjet bur ose
  per kanabizimin egjithe Shqiperise e perfshirjen e policise, ministrit te rendit nuk i hyn ferra ne kembe.
  Kesaj i thoni forcim te sistemit te drejtesise ju. Ministra te perfshire ne qeveri te zene me presh ne dore
  ne vjedhjen e zgjedhjeve me ze e figure e te publikuara ne gazeten “Bild”, ju duket normale qe ju ta uroni
  dhe te bashkepunoni > Si mund ta forcojne hajdutet e zgjedhjeve e te taksave, e te mirave publike demokracine kete nuk mund ta kuptojme. Apo ndoshta per keto fajin e ka saliu.

 5. Po sikur e urove njehere moj zonje, direkt pa mbaruar procesi numerimit. ….direkt e shpallet fitues. Tani cnevoje koih per urim….apo kshu e do punaaa…..

 6. Ore bastard, do t’ia japesh thesin me miliona $, € (te korrupsionit, vjedhjeve, krimeve etj.) kesaj lekurverdhes koreane, apo si e ke hallin?!
  Kjo, nuk te ndahet nga zyra, “she is like a peace of shit stick under/on your shoes” pa i marre parate qe i ke premtuar, KAQ!

 7. Nuk eshte rastesi qe te gjitha komentet jane negative dhe kunder Kimit.

  Kjo zonja po I ve vulen alergjise ndaj politikave te padrejta dhe diskriminuese te administrates amerikane ne Shqiperi.

  Kjo nuk eshte demokraci dhe as ecje perpara.

  Leri hipokrizite dhe cinzmin zonje, nuk jemi budallenj. Jemi pak frikacake dhe shume servile, por budallenj jo, qe te mos shohim se ku po e katandisni kete vend.

  Paske lind me kemishe o Edi Rama. Sa keq qe mendja jote e mbrapshte punon kunder ketij populli dele.

  1. Jo që janë negative, por ehe si numër komentesh negative ia kalon edhe vetë edvinit kjo palo diplomate mafie.

 8. “Yuri Kim uron Ramën: Mandati i tretë historik, gati të punojmë për të forcuar demokracinë” –

  Tallje e paster dhe mu në fytyrë! Kjo dhe ky palloshi yne po na thonë ne ju shker**ejme te gjithëve dhe ju s’keni ç’na bëni.

 9. Kim, you suck! Everyone in Albania just will ignore you.. because what you say are a big mountain of lies! If Rama has paid you, just close your mouth because you can’t treat you like fools! Go to hell, we thought you will bring hope and democracy but we see you are just a corrupted ambassador that has nothing in common with US values!

 10. Amerika është e madhe; ka njerëz të mëdhej, por ka edhe kurva shumë, fati ynë që na ka ra në hise një kurvë muti!

 11. Kim, you suck! Everyone in Albania just will ignore you.. because what you say are a big mountain of lies! If Rama has paid you, just close your mouth because you can’t treat us like fools! Go to hell, we thought you will bring hope and democracy but we see you are just a corrupted ambassador that has nothing in common with US values! Please, kindly fuck off from our country 👊🏻

 12. Ky eshte partneri jone..qe harxhoi 20 vjet dhe miliarda dollare per te zevendesu Talebanin me talebanin.
  Korrupsion kudo qe shkel!

 13. O Qimete, edhe gruja Ramazanit te ishte sdo i beje gjithe keto elozhe me mandate historike, forcime demokracie e te tjera pordha me rigon. Je bere Spiropalja versioni “english”. Nje vend qe vidhen zgjedhjet diten per diell e ne mes te kamerave e nuk hyn ne burg kush, nje opozite e blere dhe e kthyer ne ankes Rilindje, vjedhje e miliona e euro si kurre ne keto 30 vjet, papergjeshmeria ne kulm, 520,000 shqiptare kryesisht moshe e re qe braktisin Shqiperinen nen “regjimin demokratik qe ju baxhellat e Sorrosit e mbrshtesni” dhe ti je e ekzaltuar sikur te ishe ti Kryeminitre e e Rama, me ben qe te them: Te qifsha robt baxhelle Sorrosi.

 14. ky person gjendet ketu:

  Dangerous Personalities: An FBI Profiler Shows You How to Identify and Protect Yourself from Harmful People
  by Joe Navarro, Toni Sciarra Poynter

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu