• |
ide | kryesore

Vuçiç: Nuk vë bast me Vjosa Osmanin, por Kosova do përfitojë nga “Ballkani i hapur”

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka ftuar indirekt Kosovën të marrë pjesë në “Open Balkan”.


Vuçiç thotë se “nuk vë bast me Vjosa Osmanin” për nismën, por thekson se “Kosova do të përfitonte shumë nëse do i bashkohet”.


Gjatë vizitës në Turqi, Vuçiç pranoi se Serbia do të ketë përfitime absolute nga “Open Balkan”, por shtoi se “dhe Shqipëria e Maqedonia e Veriut që kanë marrë pjesë gjithashtu do të kenë përfitime”.

Disa ditë më parë, Vjosa Osmani në një linjë me Albin Kurtin e konsideroi nismën si “një ide të rrezikshme që vonon integrimin europian të rajonit”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu