• |
ide | kryesore

Shpërndanin teste të falsifikuara për të kaluar në Maqedoni, arrestohen 2 persona në Dibër

-Instant, Lajme, Të fundit

Policia e Dibrës ka arrestuar dy persona, babë e bir, të cilët janë paraqitur në doganën e Bllatës me teste PCR fals. Të dy ata kanë dashur të futen në Maqedoni duke mos kryer një test të rregullt PCR, por janë mjaftuar me falsifikimin e të dhënave, gjë që duket se do t’u kushtojë shumë.


“E. N., 47 vjeç; E. N., 24 vjeç, (babë e bir), banues në Peshkopi. Arrestimi i tyre u bë pasi, gjatë verifikimit të dokumentave në lidhje me masat anti-covid, dhe kufizimet që zbatohen gjatë udhëtimit për kalimin e kufirit, shtetasit e lartëpërmendur iu kanë paraqitur shërbimeve të Policisë në PKK Bllatë, formularë vaksinimi me të dhëna të rreme e të falsifikuara, me qëllim kalimin e kufirit”, njofton policia.


 

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu