• |
ide | kryesore

Iu gjet pistoleta me fishekë në servis, shpallet në kërkim pronari

-Instant, Lajme, Të fundit

Policia e Lezhës ka goditur një rast të armëmbajtjes pa leje. Bëhet me dije nga njoftimi për mediat se mbi bazën e informacioneve të siguruara në rrugë policore, kanë zbuluar se pronari i një servisi mbante armë zjarri pa leje.


Pas kontestimit të armës së zjarrit sëbashku me fishekë është bërë shpallja në kërkim e pronarit të servisit, 31-vjeçarit me iniciale A. M., banues në Balldre. Pronari i servisit akuzohet për veprën penale “Armëmbajtja pa leje”, ndërsa lidhur me këtë ngjarje është proceduar penalisht dhe punëtori i këtij servisi për veprën penale “Moskallëzimi i krimit”.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu