• |
ide | kryesore

Ambasadorja Yuri Kim takon sot Lulzim Bashën

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim do të takohet ditën e sotme në orën 16:00 me Lulzim Bashën sipas burimeve.


Ky do të jetë takimi i parë i Yuri Kim me kreun e PD-së, që kur ky i fundit vendosi të t’i bindet ambasadores dhe të përjashtojë Sali Berishën nga grupi parlamentar.


Pas vendimit të DASH për të shpallur Sali Berishën non-grata, Yuri Kim i kërkoi Bashës të distancohet nga Berisha.

Vendimi i marrë darkën para mbledhjes së seancës së parë parlamentare të këtij legjislacioni shkaktoi revoltimin e ish-liderit historik të PD-së, i cili tashmë nuk e njeh më Bashën si kryetar të partisë dhe ka premtuar se do të mbledhë Kuvendin Kombëtar, ku do të pyetet për vendimin e përjashtimit të tij, por nuk përjashtohet mundësia që Berisha të ndërmarrë hapa dhe për shkarkimin e Bashës.

12 Comments

 1. Do jene keq punet çuna

  Gjithe ky nxitim i ksaj,

  S’ka mor dot veten nga udhtimi

  Plus verat e shtrenjta dhe qejfi,

  Ndryshimi i ores, etj

  Kushedi si jane gjonat

  Mos luli i ka kerku:
  “urgjent se plaku ma merdhifi bazen !
  Vete me detyrove, tashti ndihme !!”

 2. Amerikanet kane gjetur menyren per ta hequr nga kreu i opozites nje bashkpunetor te qeverisjes !E shtyne te merrte nje vendim,te paburre,te pabese,te panevojshem dhe pasojat Amerikanet i dinin,mbase dhe kjo ishte arsyeja e sakte :
  Ti kthenin opoziten ketij vendi !

 3. Sme besohet
  Sala jua ka fut të gjithëve
  Basha ja futi sales.
  Me vjen keq për berishën mund të kishte ikur me lavdi.
  Po kështu…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu