• |
ide | kryesore

Dalin SHIFRAT/ Bien viktimat dhe infektimet, por shtohen pacientët në spital

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Në 24 orët e fundit janë kryer 2,592 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë 467 qytetarë, në këto bashki: 168 në Tiranë, 36 në Selenicë, 20 në Krujë, 18 në Lushnje, 17 në Durrës, 15 në Vlorë, 14 në Kamëz, 13 në Elbasan, Gramsh, 12 në Berat, 11 në Fier, 10 në Korçë, 9 në Kurbin, Himarë, 8 në Shkodër, Kukës, Patos, Gjirokastër, 7 në Lezhë, Kuçovë, 6 në Mat, Sarandë, 5 në Vorë, Mallakastër, 4 në Dibër, 3 në Tropojë, Shijak, Bulqizë, 2 në Pukë, Mirditë, Kavajë, Rroskovec, Divjakë, Këlcyrë, Poliçan, 1 në Malësi e Madhe, Has, Përmet, Tepelenë, Dimal, Cërrik, Peqin.


Janë 8951 pacientë aktivë me COVID19 në të gjithë vendin.


Aktualisht në Spitalet COVID po marrin trajtim 182 pacientë, nga të cilët 40 janë në gjendje më të rënduar.

Me gjithë përpjekjet e mjekëve, në 24 orët e fundit nuk e kanë fituar betejën me covid, 3 qytetarë: Dy qytetarë nga Durrësi 58 dhe 74, një qytetar nga Tirana 70 vjeç. 

Janë shëruar 691 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 160,130 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (03 Tetor 2021)

Raste të reja ditore        467
Të shëruar në 24 orë      691
Të shtruar në spitale       182
Humbje jete në 24 orë     3
Testime ditore                 2,592

Testime totale              1,213,726

Raste pozitive               171,794
Raste të shëruara         160,130
Raste Aktive                     8,951
Humbje jete                     2,713

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë             3,876
Durrës             941
Fier                  787
Shkodër          765
Vlorë               556
Elbasan           475
Berat               373
Lezhë              353
Korçë              235
Gjirokastër      223
Kukës              195
Dibër               172

2 Comments

  1. Po nqs bien infektimet si shtohen pacientët në spital?! Jeni bere për te ardhur keq! LUFTA VIKTIMAT BETEJA VARI LESHTE

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu