• |
ide | kryesore

Protesta para kryeministrisë/ Policia referon rastin në Prokurori: Po punohet për shoqërimin e 4 organizatorëve dhe pjesëmarrësve

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Policia e Tiranës ka referuar rastin në Prokurori për 4 persona, të identifikuar si pjesëmarrës dhe organizatorë të protestës së djeshme para Kryeministrisë kundër rritjes së çmimit të energjisë.


Sipas burimeve zyrtare, u referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë dhe punohet për shoqërimin e shtetasve, N. L., V. K., A. G. dhe E. K., pasi në bulevardin “Dëshmoret e Kombit”, kanë bërë bllokimin në mënyrë të paligjshme të rrugës, duke penguar qarkullimin e mjeteve, të identifikuar si pjesmarrës dhe organizatorë.


Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprime të mëtejshme hetimore.

4 Comments

    1. Po dhe? A ishin shqiptare? Kjo mjafton. Po te ishin bangladeshasit dhe afganet e Rames athere po o sufllaqe patronazhisti.

    2. Mire ti qe ha ne shtet si militant, po te tjeret qe nuk kane buke te hane? Apo hajde ti etiketojme si te PD..Pervecse hajdute , “rilindja” eshte e perbere nga njerez te ligj!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.