• |
ide | kryesore

Zgjedhjet lokale në Kosovë/ 21 komuna në balotazh, “Vetëvendosje” e Albin Kurtit nuk merr asnjë

-Instant, Lajme, Të fundit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë ka publikuar rezultatet paraprake të zgjedhjeve lokale që u mbajtën ditën e diel në vend. Bazuar në të dhënat e KQZ, 17 komuna në Kosovë tashmë e kanë një fitues, ndërsa 21 të tjera do të shkojnë në raundin e dytë të balotazhit.


Partia Demokratike e Kosovës ka marrë katër komuna; Mitrovicën, Ferizajn, Hanin e Elezit, Skenderajn. Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dy komuna Deçan dhe Suharekë. Lidhja Demokratike e Kosovës dy komuna Lipjan dhe Pejë. Fituesja e këtij raundi të zgjedhjeve është Lista Serbe, e cila fitoi nëntë komuna nga 10 sa garonte.


Surpriza e rezultatit të deritanishëm është lëvizja “Vetëvendosje” e kryeministrit Albin Kurti, e cila nuk ka marrë asnjë komunë në raundin e parë.

 

3 Comments

 1. “Në fakt atë që i bëra diktatorit, këta nuk ma falin dot kurrë”, poeti i shkruan Doktorit: “Atë pyll me lesh, bukur ja ke korrur, na thuaj ta dimë, ç’vegël ke përdorur?!”

 2. Keshtu eshte kur fluturon me presh ne bythe,Kurti kujton se mund te beje çte doje pa lejen e Amerikes dhe me metoda komuniste…

 3. Ku futet Amerika o lesh kari ketu ?!
  Valla sipas logjikes tende edhe per impotencen tende fajin e ka amerika ?
  Ka te beje me kandidatet,jane drejtperdrejte dhe impenjimin ne fushate !!!
  Pastaj more plehraxhi,jane me te afte se ne se atje nuk vidhen zgjedhjet,me leket e taksapaguesve siç ndodhi ne Shqiperine e krymafias rajonale Edi Rama,kete radhe kurseu dhe te vetet,ia futi popullit leshko sa krahu,tani rriten çmimet,krize etc. !
  Hapni pak letrat e thesarit e shikoni se cfare ka ndodhur,me leke termeti,gjasme,me punesime dhe benefite te tjera te tmerrshme nga buxheti i shtetit,qe mbushet me taksat tona o lepiresbythe !

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu