• |
ide | kryesore

Stabilizohet situata e COVID-19 në Kosovë, 59 pacientë të shtruar në spitale

-Instant, Lajme, Të fundit

59 pacientë po marrin aktualisht shërbim në spitalet Covid në Kosovë. Ky fakt u bë i ditur nga Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës. Sipas ShSKUK 28 pacientë janë me oksigjeno-terapi dhe 2 në kujdes intensiv mjekësor.


Numri i pacientëve sipas klinikave COVID-19 dhe spitaleve të përgjithshme: Klinika Infektive, 12 pacientë, Klinika e Pulmologjisë, 24 pacientë post-covid-19, Mjekimi Intensiv në Klinikë Infektive, 2 pacientë.


Spitali i Prizrenit, 1 pacientë, Spitali i Gjakovës, 6 pacientë, Spitali i Gjilanit, 2 pacientë, Spitali i Mitrovicës, 3 pacientë dhe Spitali i Ferizajt, 6 pacientë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu