• |
ide | kryesore

Analiza/ Berisha mund Bashën dhe Ramën në Facebook

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Një analizë e pëlqimeve në rrjetin social Facebook ka bërë një krahësim mes Sali Berishës dhe Lulzim Bashës.


Përfaqësuesi i kësaj kompanie, Blerim Gjeladini ka deklaruar në emisionin “Opinion” se ish-kryeministri ka një rritje të pëlqyeshmërisë në krahësim me kryetarin e PD-së.


Mbështetur në analizën e 36 708 personave, të cilët janë filtruar më pas në 10 631 persona kualitativë sikurse i quajti, Gjeladini që tha se 36.2% dhanë pëlqimet për zotin Basha dhe 63.7% për zotin Berisha.

Gjeladini tha se janë analizuar 502 mijë reagime tek këta dy kandidatë. Sipas tij, në një moment, Berisha ka kaluar edhe pëlqyeshmërinë e kryeministrit Edi Rama. ©LAPSI.al

4 Comments

  1. Rikthimi i Berishes eshte fondamental per fatet e opozites dhe vendit. Vetem Berisha mund te beje rrotacionin kaq te nevojshem per fatet e shqiptareve.

  2. Nuk eshte faji jone qe Berisha eshte i vetmi qe jep nje minimum shprese per te pakten nje minimum rezistence ndaj axhendes Sorosiane per Shqiperi. Keta te tjeret as nuk guxojne ta permendin. Nuk ka nevoje as per konspiracion. Mjafton thjesht mos pranosh objektivat e shprehura te kesaj organizate qe ka kaq shume pushtet ne Shqiperi por qe promvon aspirata qe nuk i ndan as 5% e popullsise. Eshte fatkeqesi qe Berisha eshte prap i vetmi qe pranoj ta kaleroje kete kauze qe bashkon shumicen absolute te shqiptareve por ky eshte realiteti. Faji i kujt eshte? Apo i Saliut…

  3. Të gjithë duhet të hedhim nga një kovë me ujë në nevojtoren me emrin Sali Berisha!
    Po mire o gjithologet e klanit dhe neri ketu kur ky salih karaxhic berisha paska kaq shume ndjekes pse ne zgjedhjet e fundit mori vetem 5800 vota kur dhe babalja mori 8000 vota ori nebiaj 6800 vota dhe lista qe te tjeret e pd motren me shume vota se salihu i fcb

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu