• |
ide | kryesore

Lubonja: Basha po sillet si Berisha, i vetmi fitues është Rama

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Analisti Fatos Lubonja thotë se sjellja e kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha është “berishiste”, pasi po i merr vendimet vetë dhe se nuk po bën asnjë reflektim për partinë.


“Këta janë të PD dhe flasin për vlerat e PD që do të na kthejë. Për mua “Berishizmi” është një qeverisje me parti të njërit, parti me një lider, pra jodemokratike.


Nëse do ta marr si formë sistemi që u ndërtua një parti me këtë lider që krijon lidhje korruptive me ekonominë që zotëron vendin, filluan atëherë piramidat me radhë.

Partia që nuk shërben, por është parti oligarkike, është parti neoliberale në ideologji që promovon individualizmin. Për fat të keq individualizmin në ekstrem.

Në këtë kuptim sjellja e Lulzim Bashës është Berishiste në këtë kuptim. Ky thotë vendosa unë… Unë kam pritur nga kjo parti që të reflektojë, por shoh Lulzim Bashën që është vazhdues i Berishës…

Nuk vendos me njerëz, por vendos vetë… Nuk po bën një reflektim për partinë… Po ashtu është edhe nënshtrimi i amerikanëve dhe në këtë aspekt nuk shoh asgjë të re…” – tha Lubonja.

Në studion e “Real Story” ai theksoi se sido që të shkojë debati mes Bashës dhe Berishës, i vetmi i fituar nga këto përplasje do të dalë kryeministri Edi Rama.

“Erdha tek teza më mirë 3 banda se një bandë. Përse tre banda? Sepse ka më shumë hapësirë. Rama i hoqi dhëmbët partisë me darë… një darë janë amerikanët dhe ana tjetër janë oligarkët.

Në këtë mënyrë ka dalë Berisha që kërkon të kthejë një bandë, por gjykoj se nuk do të jetë i suksesshëm dhe sido që të shkojë në këtë rast fituesi më i madh do të jetë Rama” – tha Lubonja. ©LAPSI.al

3 Comments

  1. YMER GELBAZA KELLIRA JA VJEDHE FOTOT ARMINA MEVLANIT NE RRJETET SOCIALE DHE IK E MASTUBON NE ZYRE TE EDI RAMES-FRROK CUPI MBYLLET NE WC ME DIAHORREA thotë:

    YMER GELBAZA KELLIRA JA PUBLIKOJ DOSJEN EDI RAMES KUR KRISTAQ RAMA BABAI I EDI RAMES HA PALLOJ GRUAN EDI DHE E SOLLI NE JETE GREG KRISTAQ RAMEN

  2. sa shume karagjoze ne televizionet shqipetare. I trullosen njerezit me traplliqe. Persona qe nuk marrin vesh nga asgje por vetem flasin kuturu!

  3. Ti i ores 07:28 duhesh shpallur kampion i karagjozeve, te atyre qe po t´u kritikosh liderin dhe politikat e tij largpamese, hidhen ne sulm pa argumente vetem me sharje idiote.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu