• |
ide | kryesore

U largua nga policia, Ardi Veliu emërohet zëvendësministër i Infrastrukturës dhe Energjisë

-Instant, Lajme, Të funditPas largimit nga posti i Drejtorit të Përgjithshëm i Policisë, Ardi Veliu sot ka marrë një post të ri publik. Sipas informacioneve që Lapsi.al i ka publikuar edhe më herët, ish-drejtori i Policisë është emëruar në postin e zëvendës ministrit të infrastrukturës dhe energjisë. Ky njoftim u bë nga ministrja Belinda Balluku e cila doli në një konferencë për mediat lidhur me vendimet e marra.

Veliu dhe dorëheqjen si Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit më 5 tetor, 4 vite pas marrjes së detyrës, duke mos e përfunduar mandatin 5-vjeçar në këtë post dhe tashmë është bërë pjesë e kabinetit qeveritar ‘Rama’.7 Comments

  1. Prandaj punet shkojne keq e me keq . Motoja e vertete eshte : Punes gjeji njeriun , ndersa motoja e ridhjersave eshte : militanteve gjeji nje pune . Oj e mjera Shqiperi …………………

  2. Mos u shqetesoni o njerez. Me pervojen e madhe qe Veliu ka ne polici, do e zbuloje krizen energjitike se ku fahihet dhe do e arrestoje. Pastaj nuk do kemi me probleme me energjine

    1. Mos i tregoni të ashpër me policin!
      E provoi një profesion dhe nuk gjeti veten në atë që bente, ndoshta ky tjetri i shkon për shtat.

  3. Horrat dhe injorantet e kane te garantuar nje streh ne qeverine e te gjatit tone .
    Mjafton te thush lepe peqe kushdo e ka te garantuar nje vend tek ky narkoshtet i te gjatit tone .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *