• |
ide | kryesore

VIDEO/ Bllokohet që në ditën e parë Rruga e Arbrit

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Edhe pse u inaugurua me bujë të madhe nga qeveria, Rruga e Arbrit është bllokuar që në ditën e parë të saj.


Dhjetëra automjete janë bllokuar në Qafën e Murrizit për shkak të rënies së vetëm disa cm dëborë. Në mbrëmje lajmin e konfirmoi edhe policia e shtetit.


“Për shkak të motit të keq me reshje shiu dhe dëbore, në të gjitha rrugët e vendit është krijuar vështirësi në qarkullimin e automjeteve.

Në disa akse rrugore, kryesisht në bypass-in e rrugës së Arbrit dhe në Qafë Murrizë është vështirësuar qarkullimi i automjeteve, si pasojë e reshjeve të dëborës dhe e mospërdorimit të zinxhirëve nga drejtuesit e automjeteve.

Shërbimet e Policisë Rrugore kanë marrë masa, në bashkëpunim me firmën që ndërton rrugën, dhe pas ndërhyrjes së borëpastrueseve qarkullimi i automjeteve vijon, por me ngadalë” – thuhet në njoftimin e policisë.

“Nisur nga situata e krijuar, shërbimet e Policisë Rrugore dhe ato të Patrullave të Përgjithshme nuk do të lejojnë kalimin e automjeteve në drejtim të bypass-it në rrugën e Arbrit dhe në Qafë Murrizë, as në gjitha ato akse rrugore në të cilat ka prezencë të dëborës, pa vendosur zinxhirët dhe gomat dimërore” – thuhet në njoftim. ©LAPSI.al

9 Comments

      1. O dhomkackavall, po rilindsit me tanga vetem bythen e vet shkepin se grate jua qijne bodyguardet. Ju po na “shkepet” duke vjedh, hajduta me robqir ska pare ndonjehre Shqiperia.

  1. për ta bërë më të plotë paradigmën e jetës së tij, po krijon dhe dy Kuvende të PD, që do t’i japë fund në të vërtetë mbijetesës së PD në skenën politike për disa vite. Këtë po e bën me gjakftohtësi, si një plak i keq që ka vendosur ta mbyllë jetën me inçest brenda familjes së tij politike, duke përdhunuar fëmijën e vet, që dhe ashtu e ka traumatizuar gjithë jetën. Politika imiton karkaterin e njeriut që e ushtron atë dhe Sali Berisha nuk mund të mos përfundonte këtu.Eshte I share ai shpellkar qe do kaloje te ajo rruge kur bora dhe shihu te pushoje

  2. Dhe ku eshte faji i Rames apo i rilinsave ketu? Pse mbi zotin da dali Rama qe ta urdheroje te mos leshoje reshje bore dhe ngrica mbi rrugen e Arbrit. Ju o gazetare koke [email protected] te lapsit po ju pyes.

  3. Nuk ju ka mbetur gje tjeter vetem qe te deklaroni se motin e keq, deboren dhe ngricat i ka prure Rama dhe keni per te pare se si idiotet, kafshet e shpellave dhe zagaret kene per te lehur.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu