• |
ide | kryesore

Përdhunoi të miturën dhe e kërcënoi të mos tregojë, arrestohet 47-vjeçari në Mat

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Një e mitur ka rënë pre e abuzimit seksual në vend. Ngjarja ka ndodhur në Mat, ku policia ka arrestuar një 47-vjeçar si autor të përdhunimit dhe kanosjes së një 12-vjeçareje.


Nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Mat u bë ndalimi i shtetasit U. C., 47 vjeç, banues në Mat, pasi dyshohet se rreth dy javë më parë ka kryer marrëdhënie seksuale me një të mitur 12-vjeçe dhe me datë 01.12.2021, shtetasi U. C., e ka kanosur atë për të mos treguar.


E mitura së bashku me familjarët ngjarjen në fjalë e kanë kallëzuar në Komisariat ditën e djeshme dhe materialet procedurale në ngarkim të shtetasit U.C., i kaluan Prokurorisë Mat për veprat penale “Marrëdhënie seksuale ose homoseksuale me të mitur”, dhe “Kanosja”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu