• |
ide | kryesore

Kapet në Rinas i shumëkërkuari për drogë dhe plagosje

-Instant, Lajme, Të fundit

Policia e Elbasanit në bashkëpunimit me atë të Rinasit ka arrestuar një 30-vjeçar, i cili ishte në kërkim. Mësohet se është prangosur Denis Meçja, 30 vjeç.


“Ndalimi i tij u bë pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Elbasan, në vitin 2017, e ka dënuar me 4 vite burgim për veprën penale “Plagosje e rëndë me dashje” e kryer në bashkëpunim. Ky shtetas më datë 24.05.2016 në një lokal, ka goditur me grushta e sende të forta, shtetasin B. K., me banim Elbasan, duke i shkaktuar plagë të rënda”, njofton policia. 


I riu, sipas policisë, rezulton të jetë i dënuar me 4 vite burg në Itali për veprimtari kriminale në fushën e narkotikëve.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu