• |
ide | kryesore

Basha paralajmëron: Edhe ish-qeverisja e PD ka patur korrupsion, të vendosur ta luftojmë

-Instant, Lajme, Të fundit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka pranuar se edhe qeverisja e dikurshme e PD-së ka pasur korrupsion. Në një konferencë për media nga selia blu, Basha u shpreh se do ta luftojë këtë çështje për të ecur përpara për tu shkëputur nga e kaluara  dhe për të zgjedhur të ardhmen.

“E di që shpesh kjo retorikë  mund të duket bajate, sepse edhe ish-qeverisja e PD ka patur pjesën e saj në këtë plagë të madhe për gjithë shoqërinë!!! Por ne jemi të vendosur të ecim përpara, të shkëputemi nga e kaluara jonë e keqe, dhe te zgjedhim të ardhmen që vetëm ne mund ta sjellim për shqiptarët!”, tha Basha.


4 Comments

  1. Ky paska rjedh fare.Ky ça kërkon të bëjë yllin e budallallikut!!!Akoma beson sa do ta mbajtë të majtët e Pd Amerikane e Sorrosit????A e kupton që të gjithë ata shqiptarë antikomunistë sduan tja dinë për këtë administratë tejet politike që është në luftë me të djathtat kudo.Sa vënde Europiane nuk ja fërshëllejnë më kësaj administrate që dhe presidentin e besojnë 20% e amerikanëve .Se kupton që po shndërrohet në personazh estrade!!!!

    1. Ky po i thote Spakut ” hajde me arrestoni” vete. Se di ky qe eshte akuzuar per rrugen e kombit dhe ska shkuar neper gjyqe me justifikime e raporte doktori “jam me grip”?:)) O Llull Boshi, o Paulin me zile, po paske qene idiot monumental mor te qifsha ate dhine qe sta mbledh pak.

  2. Merreni te pandehur ker byhqir Hollande, per moskallzim krimi. Ky mqs paska patur dijeni perse nuk foli keto 8 vjet por vetem tani qe i dhane hurin ne bythe

  3. PeDja eshte bande malokesh dhe sigurimsash me teseren e PPSH dhe ka kryer krime ne Shqiperi jo vetem korrupsion o Lyl dhe ti ke qene dhe je pjese e kesaj bande kriminale

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu