• |
ide | kryesore

Billie Eilish: Pornografia në fëmijëri më shkatërroi jetën

-Instant, Paparazzi, Slider Billie Eilish përshkroi se vuante nga ankthet pasi u ekspozua ndaj pornografisë “fyese” që kur ishte 11 vjeç.
Duke folur në SiriusXM, 19-vjeçarja tha se tani mendonte se ishte “shkatërruar”, në fëmijëri teksa kishte parë skena shumë fyese.
 Eilish tha se përvoja e bëri atë “të mos u thotë jo gjërave që nuk janë të mira”.
 “Ishte sepse mendova se kjo ishte ajo që duhet të më tërheqë mua,” tha fituesi i çmimit Grammy. Eilish, e cila së shpejti do të mbushë 20 vjeç, pjesën më të madhe të jetës së saj adoleshente e ka kaluar në sytë e publikut. Ajo ishte e njohur për stilin e saj të veshjes dhe fliste rregullisht për imazhin e trupit dhe seksualizimin gjatë rritjes. Tema e pornografisë u shfaq në intervistë teksa përmendet në këngën “Fantazi mashkullore”, në albumin e saj “Happier Than Ever”. Ajo i tha prezantuesit Howard Stern se tani mendon se pornografia është “e turpshme” pasi ka parë përmbajtje që ajo e përshkroi si “të dhunshme” dhe “fyese” ndërsa rritej.
Eilish ka qenë veçanërisht kritike për mënyrën se si pornografia mund të portretizojë trupat e grave dhe përvojat seksuale.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *